فرهنگ و هنر

آخرین خبر از ویزای اربعین

شورای هماهنگی بعث و حج با هماهنگی سفیر عراق در تهران دستور داد ویزای 40 خارجی را ارائه دهند.

به گزارش تی تی آنلاین ، مرکز اطلاع رسانی حج در جلسه شورا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب – نماینده ولی فقیه در امور حج و امور خارجه حمیدرضا محمدی – مدیرکل دفتر شورای پذیرش و اعزام زائران: سفارت عراق آماده صدور ویزای مسافرتی است و در صورت لزوم ، کنسولگری عراق در ایران مطرح می شود.

به گفته وی ، ویزای اعتبار برای مسافران به مدت چهل و دو ماه صادر می شود و حداکثر تاخیر در عراق یک ماه خواهد بود.

به گفته دبیر ستاد مرکزی اربعین ، مسافران نیازی به پرداخت ویزا ندارند و ویزا را به صورت رایگان دریافت می کنند.

عراق فقط برای سفرهای هوایی مناسب است و در شرایط ایران و عراق ، تنها مسافرانی می توانند به اربعین سفر کنند که در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند ، دو دوز واکسن کرونری دریافت کرده بودند و آزمایش روابط عمومی آنها منفی بود.

ایران و عراق اخیراً با لغو روادید سفرهای هوایی که به گفته ایرج مسجدی ، سفیر ایران در عراق ، پس از اربعین انجام می شود ، توافق کردند.

علیرضا رشیدیان ، رئیس سازمان حج و سفر ، همچنین شورای و شورای هماهنگی ، گفت: “ما نیاز به هماهنگی لازم برای نهایی شدن پیش ثبت نام ، بیمه مسافرتی و صورتحساب هایی داریم که توسط خطوط هوایی به سرعت انجام می شود و تلاش می کند همه سفارشات را انجام دهد. . شرایط اعزام مسافران را فراهم کرده و برآورده کنید. “با سهولت.

نماینده فرمانده معظم کل حج و امور خارجه در مورد لزوم اطلاع رسانی به زائران اربعین و شرایط و حقایق گوینده ، گفت:

نواب افزود: “با بررسی هایی که انجام می شود ، ممکن است بسیاری از متعصبین سفر که ثبت نام کرده اند واجد شرایط اعزام نباشند” بنابراین ، سهمیه ای در مورد اقدامات لازم برای استفاده از هر استان ارائه می شود.

نماینده فرمانده معظم کل در امور حج نیز اظهار داشت: اگرچه برنامه های اربعین جدا از سازمان حج و تور است ، اما هنوز بار اعزام زائران بر دوش این سازمان است. اگر این وظیفه را سازمان حج و زیارت و رهبر رسالت به عهده گرفته بود ، هیچ مشکلی جانبی وجود نداشت. با این حال ، ما با همه کسانی که در کشور بزرگ اسلامی ما ، ایران ، در منطقه اربعین کار می کنند ، دست می دهیم و امیدواریم حذف مخالفان و ارائه دهندگان خدمات ، مسافران را به سفری لذت بخش برساند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا