فرهنگ و هنر

آخرین پیش‌بینی‌ها برای سفرهای نوروزی

همزمان با محدودیت سفر برای کاهش نوروزی 1401 و موافقت ستاد کل کشور برای سفر تنها با دو نوبت واکسن کووید، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به تازگی اقدامات و امکانات موجود برای سفر به نوروز را تشریح کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و تجارت در جلسه هماهنگی ستاد مرکزی خدمات سفر که با حضور سفارتخانه ها و مسئولان دستگاه های مختلف در داخل کشور برگزار شد، گفت: معاون وزیر. گردشگری مهم است. شورای فرهنگی کشور نیز با توجه به آغاز عصر جدید، شعار «عصر جدید، عصر امید» را تصویب کرده است.

مسافران نوروزی خدمات متفاوتی نسبت به سال های گذشته دریافت می کنند

وی یادآور شد: قبل از آبان ماه امسال کار راهپیمایی به سمت ستاد استان را انجام دادیم. ماموریت ما در نوروز 1401 افزایش حجم مسافران است و باید آمادگی هدایت بازدیدکنندگان به مناطق مختلف نوروز را داشته باشیم.

شالبافیان گفت: 100 دستورالعمل مهم در حوزه مسافران در استان های مختلف ثبت شده است که این 100 دستورالعمل به استان های مختلف ابلاغ شده و آماده سازی در نوروز 1401 برای ارائه خدمات به گردشگران و مسافران ضروری است.

وی گفت: بحث سفر در نوروز 1401 بر عهده مسئولان کشوری است که خدمات شایسته ای به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه کنند، همچنین خواست همه مسئولان کشور است.

آژانس ملی مسافرت در ادامه هماهنگی های خدماتی خود تصریح کرد: الزامات هماهنگی با استان های مختلف و آژانس های مختلف برای ارائه خدمات راهبردی در نوروز 1401 تکمیل شده و قطعا مسافران نوروزی خدمات متفاوتی نسبت به سال های گذشته دریافت خواهند کرد.

بزرگراه داده 6 میلیون نفر با ناوگان جاده ای و 2 میلیون نفر با ماشین

شهریار افندی زاده – سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی – در این جلسه گفت: جابجایی مسافر در نوروز 1401 از طریق ناوگان حمل و نقل است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۶ میلیون نفر در نوروز امسال از جاده‌های عمومی تردد می‌کنند و حجم تردد خودروهای شخصی روزانه بیش از دو میلیون نفر خواهد بود.

وی افزود: نوروز 1401، 220 قطار که روزانه مسافران نوروزی را جابجا می کنند و ناوگان هوایی منطقه با افزایش تعداد هواپیماها و پروازها، به دنبال ارائه خدمات مناسب به مسافران در نوروز 1401 هستند.

30000 صندلی برای سفرهای دریایی

فراهانی نماینده سازمان بنادر و دریانوردی نیز گفت: 2840 کشتی این شهرستان با ظرفیت 30 هزار صندلی در نوروز 1401 خدمات مسافری به نوروز ارائه می کنند.

چرخ دستی های آموزش و پرورش مسافران را به نوروز می برد

گودرز کریمی فر مدیرکل آموزش بهداشت وزارت بهداشت نیز با بیان اینکه کیفیت خوب، امنیت پایدار و سفر ارزان سه کلیدواژه این خدمت است، افزود: 780 پایگاه در قالب 405 خانه معلم با بیش از 18 هزار لایه ارائه می شود. هزینه خدمات مسافری در نوروز را پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: 300 اردوی فرهنگیان و 50 دانشگاه در 31 استان اسکان ملت فرهنگیان نوروز امسال وقف می شود.

با 3300 آمبولانس برای زمان آماده شوید

مجتبی خالدی رئیس عملیات وزارت بهداشت و سخنگوی اورژانس نیز گفت: 3300 دستگاه آمبولانس، 243 پایگاه بهداشتی، 50 بالگرد و 5 دستگاه آمبولانس دریایی در اختیار مسافران نوروزی قرار می دهیم. این در حالی است که 1200 تیم متخصص برای بازدید از مراکز اقامتی تشکیل شده و از ابتدای اسفندماه فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی افزود: تمامی بیمارستان ها در نوروز 1401 تحت نظارت این وزارتخانه هستند.

مسافران بار ممکن است تا 80 درصد ظرفیت را حمل کنند

طباطبایی نماینده شرکت راه آهن نیز اظهار داشت: 220 قطار مسافربری در نوروز به 1401 مسافر با ظرفیت 2 میلیون و 241 هزار صندلی خدمات رسانی می کنند. به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران نوروزی، سقف قیمت بار پنج ستاره ممنوع شده است، ضمن اینکه فروش کاغذ و بلیط گلوب را نیز تایید کردیم.

وی افزود: در زمان فروش سیستمی 80 درصد ظرفیت مسافر از هر کوپه خارج می شود و دفع کامل تمامی چمدان ها و سلول ها همه روزه در دستور کار قرار دارد.

راه اندازی ایستگاه رومینگ هلال احمر و سیاه نشین ها در 30 کیلومتری شهر

عباسعلی محمدزاده، رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: 200 پیک سیار در 113 ایستگاه در 30 کیلومتری شهرها مستقر شده و در حال انجام خدمات فرهنگی برای حفظ امنیت هستند. این در حالی است که کانکس های نماز مانند سال های گذشته در جاده های استانی نوروزی ایجاد می شود.

سیاوش احمدی نماینده سازمان امور عشایری با اشاره به همکاری با گارد مرکزی هماهنگی خدمات سیاحتی گفت: جامعه عشایری جاذبه های ویژه ای برای گردشگران دارد بنابراین سعی می کنیم در نوروز بکر 1401 گردشگران را به مقاصد سرگردان راهنمایی کنیم. بیشتر: “زندگی رومینگ خود را از قبل بدانید.”

وی همچنین برپایی سیاه چادرهای ولگرد در 30 کیلومتری جاده را از دیگر فعالیت های این سازمان دانست که می تواند باعث افزایش فروش محصولات و همچنین معرفی فرهنگ زیبای ولگردها شود.

134 مشکلات هواشناسی

محمد اصغری نماینده سازمان هواشناسی گفت: خط تلفن 134 برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است.

مرضیه توحیدلو نماینده سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه این نشست گفت: برنامه بازدید و پایش اماکن مختلف در حوزه های مختلف از جمله خدمات گردشگری و بوم گردی آغاز شده است. این در حالی است که موزه های طبیعی تاریخی که زیر نظر این سازمان می باشد، آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا