اجتماع و خانواده

آغاز به کار نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی اصغر شالبافیانمعاون گردشگری وزارت فرهنگ، میراث، گردشگری و آثار بعدازظهر پنجشنبه در این مراسم گفت: امسال شعار روز جهانی گردشگری نشان دهنده ایده های نو است، به این معنا که بازیگران و مسئولان نیز می توانند واقعاً فعالان را بزرگ کنند. شن

وی ادامه می دهد: در یک سال گذشته تلاش کردیم در دو محور همکاری و تسهیلات بین بخشی ایجاد کنیم تا حضور بخش خصوصی در گردشگری پررنگ شود. اصفهان نیاز به ایجاد اقامتگاه و هتل دارد و می تواند از این همکاری ها استفاده کند.

شالبافیان وی افزود: در یک سال گذشته زمان و مکان توزیع سفر اولویت بندی شده و پیشنهاد برنامه ریزی تعطیلات نیز تهیه شده است. امیدواریم با تصویب این سند شهرهایی مانند اصفهان بتوانند در تمام روزهای سال از مزایای زائران بهره مند شوند.

معاون گردشگری وزارت فرهنگ و میراث گفت: معتقدیم بسیاری از مشکلات شرق استان اصفهان با حضور گردشگران قابل حل است. بیش از هزار رویداد در کشور برگزار می شود که باید گردشگر را جذب کند و امکان ثبت ملی این رویدادها وجود دارد و فرصت توسعه گردشگری به ادارات کل مشابه ارائه می شود. بنابراین تلاش شد تا در اصفهان به موفقیت برسیم شاین داشتن ملت، فرمان دادن و کسب شرایط.

شرایط سفر و صنایع دستی در اصفهان مساعد نیست

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در شورای اسلامی در این مراسم گفت: هنرمندان از رئیس جمهور مطالبه کار هستند و ما از گروهی که در حوزه دولت برنامه ریزی نمی کنند، طلب کار داریم پس این همه کالا. در حوزه هنری و گردشگری اصفهان هدایت می شوند. قرار داده نشده است

ادامه می دهد: اقدامات یک سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطلوب نیست و تنها اقدامات اولیه است که باید انجام شود. پارلمان نیز از این سه حوزه در کنترل خود حمایت خواهد کرد. اگرچه اجناس و مهارت اصفهان فراهم نیست اما تا جایی که بتوانیم به نصف دنیا کمک خواهیم کرد.

وی خطاب به مقتدایی خاطرنشان کرد: کار زمینی در اصفهان باید با سرعت بیشتری به پایان برسد.

تفکر برای رشد و شادی لازم است

علیرضا ایزدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان اظهار داشت: اگر ایران می خواهد ایران اسلامی بماند و ایران باشد، گردشگران، فعالان و صنعتگرانی که می خواهند سفیران خود را به ایران معرفی کنند.

ادامه می دهد: روز پنجم آنلاین جهانگردی با عنوان تفکر و رشد تفکر جدید در مورد گردشگری است. تفکر برای توسعه، برنامه ریزی و موفقیت لازم است. عنصر تفریحی نتیجه توسعه محصول است.

ایزدی تاکید کرد: گردشگری در معرفی نام بزرگ ایران اسلامی در جهان بزرگ موثر است. امروز ما به دنبال رشد ایده هایی برای حمایت از توسعه در گردشگری هستیم.

وی در پایان پیشنهاد کرد استان اصفهان به عنوان گل سرسبد گردشگری و صنایع دستی ایران پایلوت نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی ایران شود.

توجه داشته باشید که در پایان این مراسم به یاد حکمت همکاری مشترک بین وزارت میراث فرهنگی و وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد.

دکمه بازگشت به بالا