عمومی

آغاز طرح امنیت زمستانی در محورهای مواصلاتی آستارا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، عنایت رضایی پور شامگاه پنجشنبه در بدو ورود به محور کوهستانی آستارا اردبیل و حیران گردنه از ابتدای اجرای طرح ایمن سازی زمستانی در انتقال محورهای این شهرستان و حمل 400 تن نمک و شن و ماسه برای مقابله با برف احتمالی و مسدود کردن محور. به حیران آستارا گفته شد.

فرماندار آستارا گفت: همزمان با سپری شدن فصل سرما و آغاز فصل برف و باران در حیران عملیات راهداری زمستانی در شهرستان مشتری آغاز شد و در این خصوص 35 کارگر آماده خدمت رسانی شدند. شهروندان؛ چهار ایستگاه با 20 دستگاه خودرو نیمه سنگین و سنگین.

وی افزود: 200 تن ماسه و 200 تن نمک تهیه و توزیع و در ایستگاه مورد نظر برای مواقع اضطراری ذخیره شد.

افسر آستارا با اشاره به کمبود تجهیزات در جاده های آستارا گفت: در مواقع بحران از بخش خصوصی آستارا که ماشین آلات سنگین دارد استفاده می شود.

وی حفظ و نگهداری جاده آستارا به شهرستان تالش را بر عهده اداره راه آستارا دانست و افزود: در مجموع 109 کیلومتر از راه اصلی در شرایط عادی، برفی و بحرانی کنترل می شود به طوری که جاده در حال انجام است. همیشه باز و ترافیک جریان دارد.

رئیس جمهور آستارا نیز ماموریت هلال احمر را به پایگاه امداد و نجات کشور همراهی کرد ماهیگیر و در بازدید از تجهیزات و ظرفیت این پایگاه گفت: برای طرح زمستانی 27 نیروی انسانی آموزش دیده با 2 دستگاه خودروی اداری در هلال احمر آستارا مستقر هستند تا از تیم فراخوان و عملیاتی در مرکز پشتیبانی کنند.

رضایی پور از شهروندان در فصل سرما و به خصوص چه زمانی پرسید باران سفرهای خود را به حداقل برسانید و در صورت نیاز به سفر، وسایل زمستانی به همراه داشته باشید و از ایمنی خودرو خود مطمئن باشید.

دکمه بازگشت به بالا