علم و سلامت

آقای کار فرما! باید ایمنی داشته باشم تا خوب کار کنم

به گزارش شفاف، امروز اردیبهشت در 8 آوریل 2022، روز جهانی ایمنی و ایمنی شغلی برگزار می شود.

این روز در نظر گرفتن سلامت مقامات جامعه در مورد سلامت جسمی و روانی کارگران و کارگران و کارگران و سایر افراد شاغل در بخش دولتی و خصوصی است.

آقای  کارما!  من برای کار امن خواهم بود

سلامت و تندرستی محیط کار و ارائه خدمات متنوع به مردم و اقشار مختلف جامعه امری مهم و معنادار بوده و هست، زیرا اثربخشی کار و کار هر فرد در قالب ها و اراده های متفاوت ظاهر می شود. مطلوب باشد و اینکه کیفیت و جسم و روان آنها عالی است و با خیال راحت عمل می کنند و راه تولید و کار را با ذهنی آرام انجام می دهند.

همه گیری تاج بیش از دو سال محیط کار را در جوامع و صنایع مختلف تغییر داد، به طوری که پروژه های مختلف را به طور کامل از چرخه تجاری حذف کرد و بیش از هزار کارگر و کارگر را به تاخیر انداخت.

در میان تغییرات متمرکز دوران کرونا، اتکای زیاد به مخابرات، ترافیک وب و … علاوه بر مزایایی که دارد، آسیب های روانی اجتماعی را نیز افزایش داده است.

شیوع مرگبار این مرد، سودهای کلان را به جامعه ای از کارگران تبدیل کرده و کارگران بی شماری را درگیر زندگی روزمره آنها کرده است.

جعفر جندقی سرپرست وزارت بهداشت و درمان در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین. وی گفت: سازمان جهانی کار امروز مصادف با 8 اردیبهشت ماه سال 1382 در ایران مراسمی را با هدف پیشگیری از حوادث و بیماری های شغلی برگزار کرد.

وی ادامه می دهد: روز جهانی ایمنی و ایمنی شغلی یک فعالیت بین المللی سالانه برای تضمین کار ایمن و سالم در سراسر جهان است.

سرپرست وزارت بهداشت و مرکز محل کار افزود: برگزاری این مراسم بخش مهمی از تعهد سازمان جهانی کار برای ارتقای سلامت و ایمنی در همه محیط‌های کاری است که باعث افزایش آگاهی عمومی و همچنین افزایش ایمنی و تندرستی در محیط کار می‌شود. ” سازمان بین المللی کار از این موضوع و سیاست مطابق با اعلامیه همه دولت ها حمایت می کند.

ایجاد فرهنگ جهانی شغل و بهداشت

جندقی تصریح کرد: در چند سال گذشته سازمان بین المللی کار تلاش کرده است تا با رعایت الزامات بهداشتی و حاکمیتی در سیستم ساخت و ساز، فرهنگ ایمنی و ایمنی را در محیط کار ایجاد کند.

وی گفت: در سال 2021 با هدف تقویت امنیت ملی و برنامه‌های بهداشت و درمان، ارتقای تاب‌آوری نظام‌های اشتغال و بهداشت و درمان در مواجهه با بحران‌های کنونی و آتی و امسال با شعار: بیایید از مثبت‌ها حمایت کنید. فرهنگ اشتغال ذهنی به سلامتی و سلامتی “کل کار با هم”.

رئیس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: در این شعار بر ایجاد و اجرای فرهنگ پیشگیری از بهداشت و ایمنی شغلی از طریق گفت‌وگوی اجتماعی و گفت‌وگوی اجتماعی بین دولت، سازمان‌ها و کارفرمایان و سازمان‌های بین‌المللی تاکید شده است. سه جانبه گرایی) و نقش مهمی ایفا می کند. «اشتراک‌گذاری کلیدی است و شامل شرکت‌هایی می‌شود که ایمنی کارکنان را ارتقا و ارتقا می‌دهند.

3 وزارتخانه ها و مؤسسه های کار برای سلامت محل کار

جندقی خاطرنشان کرد: باید تعامل هر چه بیشتر بین جوامع کارگری، کارفرمایان و سازمان های دولتی از جمله وزارت بهداشت، وزارت تعاون، مددکاری اجتماعی و بهداشت، سازمان تامین اجتماعی و سایر سطوح سازمانی قوی در این زمینه ایجاد شود. منطقه” و توسعه فرهنگ مثبت ایمنی و ایمنی شغل در جامعه.

وی گفت: در واقع فرهنگ ایمنی و ایمنی یک حرفه فرهنگی است که در آن حق داشتن محیط های کاری ایمن و سالم در همه سطوح محترم شمرده می شود و محلی است که دولت ها، کارفرمایان و کارگران به طور فعال در آن مشارکت کرده و به طور سیستماتیک وظایف خود را انجام می دهند. و مسئولیت ها فراهم کردن محیط کار ایمن و سالم تعریف می شود و به طور کلی پیشگیری اولویت اصلی است.

شغل شایسته چیست؟

سرپرست وزارت بهداشت، مرکز بهداشت و محیط کار ادامه داد: در تعریف کار صادق، دستمزد کارگر مناسب، شرایط کار سالم و سالم، امنیت شغلی، آینده شغلی معقول و اقدامات قانونی مناسب ضروری است. “

جندقی خاطرنشان کرد: در واقع از طریق گفت‌وگوی اجتماعی مؤثر، دولت‌ها و شرکای اجتماعی در تمامی تصمیمات بهداشتی و ایمنی مشارکت فعال دارند.

وی افزود: این امر برای توسعه و بازنگری امنیت و سیستم اشتغال و مراقبت های بهداشتی و نظارت بر تعطیلی ها، ایجاد شرایط پایدار و چالش های جدید برای سیستم بهداشت و درمان و نظام سلامت و به کارگیری واقعی امنیت حائز اهمیت است. و اصول ایمنی در محیط کار.”

رئیس مرکز بهداشت و محیط زیست وزارت بهداشت تصریح کرد: گفت‌وگوی اجتماعی نه تنها به بهبود سیاست‌ها و سیاست‌های ایمنی و بهداشت کمک می‌کند، بلکه اجرای یک سیستم شغلی و ایمنی سازنده‌تر را در ایجاد تعهد تسهیل می‌کند.

ایجاد خانه بهداشت در کارخانجات و کارخانجات

جندقی تصریح کرد: در منطقه ما خدمات بهداشتی اولیه آموزش کارگران، ایجاد خانه برای کارخانجات بهورزان با همکاری و همکاری سه وزارتخانه تعاون، کار و تامین اجتماعی، سازمان و تامین اجتماعی است. تلاش های وزارت بهداشت برای تضمین، حفظ و ارتقای سطح سلامت کارگران نتایج خوبی در این زمینه به دست آورده است.

وی افزود: از یک سو با همکاری داوطلبانه کارکنان سازمان یافته سلامت، مسیر مراقبت های بهداشتی بالا که با هدف ارتقای سلامت کارکنان است برای ما هموارتر می شود.

سیستم ایمنی و بهداشت حرفه ای قوی؛ عامل داشتن یک محل کار سالم

رئیس مرکز بهداشت و محیط کار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: علاوه بر تجربه موفق پیشگیری و کنترل کووید-19 در حوزه کاری خود و تلاش برای کشف متخصصان سلامت در این حوزه، داشتن یک متخصص قوی سیستم ایمنی و سلامت و مشارکت صنعت در کار مؤسسه کارفرمایان و تشکل های کارگری و کلیه اشکال فعالیت و سطوح فعالیت در زمینه ایمنی و بهداشت اشتغال در بنگاه ها و در سطح ملی نقش اساسی در ایجاد کار سالم دارند. برای تضمین و حفظ ایمنی کارکنان.

شواهدی از شغل بازرسان بهداشت در کرونا

جندقی بیان کرد: از ابتدا یک اپیدمی شدید بود، علیرغم دخالت بسیاری از بازرسان بهداشت حرفه ای و شهادت برخی از آنها برای حفظ سلامت کشور، حتی اهمیت پایش بهداشتی نبود، پروتکل هایی در این زمینه تنظیم شده است. محل های کار.”

وی افزود: بازرسان و دست اندرکاران بهداشت و درمان و صنایعی که پیگیر استخدام مستمر و پرشتاب کارشناسان در سایر صنایع هستند، به استثنای موارد محدود، با موفقیت به اپیدمی خوشه ای در این صنایع و در این شرایط تخصصی اقتصادی دست یافته اند. ما هیچ سختی ندیدیم آنها ادامه دادند.

برنامه ویژه وزارت بهداشت برای مراقبت های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: برای حفظ سلامت کارگران در محیط کار، برنامه های متعددی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام و پیگیری است. این شامل بازرسی های بهداشت حرفه ای، مراکز مراقبت های بهداشتی حرفه ای و پزشکی و بیمارستان ها، مدیریت بلایای شیمیایی مطابق با تعهدات بین المللی Saikem، کشاورزی نساجی و نساجی، ایمنی معدن، سلامت کارگران ساختمانی، و بهداشت شغلی در پمپ بنزین ها می شود.

جندقی تصریح کرد: بهداشت پرتویی که خدمات بهداشتی به زندانیان مشاغل، خدمات بهداشت حرفه ای ارائه دهنده کارخانجات و خدمات اطلاعاتی ارائه می کند، بر اساس کنوانسیون میناماتا که استفاده از آزبست پایه را ممنوع می کند، به تدریج جیوه را از کشورهای صنعتی حذف می کند. در کنوانسیون روتردام، اجرای برنامه خوداظهاری کارفرمایان، کمیسیون های حفاظت فنی و ایمنی مشاغل، تشخیص خطرات جدی و مضر، خطرات شغلی (شیمیایی، فیزیکی و ارگونومیکی) و بررسی های بهداشت حرفه ای انجام می شود.

مواظب باش! برای رسیدن به کیفیت کاری مطلوب در هر صنف یا شغلی، مدیر او یعنی بزرگسالی باید از سلامت جسمی و روحی مطلوب برخوردار باشد و محیطی امن و آرام هم برای افراد و هم برای افراد شاغل در آن مجموعه فراهم شود. ارائه بهترین کیفیت محصول و خدمات بازده مورد نظر گیرندگان خدمات خواهد بود.

منبع: خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین

دکمه بازگشت به بالا