اجتماع و خانواده

آماده‌باش امدادگران هلال احمر برای بارش برف و باران در ۱۱ استان

رئیس سازمان امداد هلال احمر از آمادگی پیمانکاران هلال احمر با توجه به پیش بینی بارش برف و باران در 11 استان کشور خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با تی تی آنلاین وی با اشاره به پیش بینی و هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در برخی استان های کشور گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در برخی استان های کشور احتمال بارش برف و باران وجود دارد و به همین دلیل هلال احمر جامعه ناظران پلیس خود را به این استان اعزام کرده است.

استان های آذربایجان، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان با بیان اینکه مراکز آماده تحویل راه های چهار استان آذربایجان، اردبیل و گیلان هستند و هماهنگی های لازم را با آنها خواهیم داشت، بیان کردند: مراغه – میدان به بستان آباد – تبریز به اهر ما. در خواهد بود. استان آذربایجان شرقی.

ولی پور ادامه داد: در استان آذربایجان غربی از صبح امروز در اکثر شهرها بارش باران رخ می دهد و همچنین در محور تکاب در شاهین دژ و آوجیگ برف گزارش شده است. در استان اردبیل بارش باران از صبح در بیشتر شهرها آغاز شد و در محور خلخال و گرمی شاهد بارش برف خواهیم بود. در بیشتر مناطق و نواحی استان گیلان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

رئیس سازمان ون جات امدادی هلال احمر با بیان اینکه به دلیل برهم خوردن جوی احتمال تردد در این چهار استان وجود دارد، گفت: لازم است رانندگان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در صورت انجام سفر سفر، مطمئن شوید تجهیزات زمستانی در ماشین و با احتیاط رانندگی کنید.

امدادگران هلال احمر با بیان اینکه آمادگی کامل برای امدادرسانی در سایر حوادث ناشی از بارندگی ها را دارند، گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی و ورود سامانه جدید بارشی به منطقه در روز پنجشنبه در استان ها در نظر گرفته شده است. کردستان، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی در اردبیل، زنجان، گیلان، قزوین، البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی و تهران امکان بارندگی وجود دارد. این وضعیت در روز جمعه تنها برای استان های دریایی و دریایی دریای خزر به ویژه استان گیلان پیش بینی می شود.

ولی پور تاکید کرد: با توجه به کاهش دما که در این روزها اتفاق می افتد، بارش ها در کوهستان ها به صورت برف خواهد بود، بنابراین راه های روستایی به ویژه در مناطق سردسیر و برف گیر دچار مشکل تردد خواهد شد و ما نیز دچار مشکل می شویم. آنها همچنین به کوهنوردان توصیه می کنند در این شرایط به قله ها صعود کنند. انجامش نده

بیشتر بخوانید: این نکات را در مواجهه با روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

رئیس جمعیت هلال احمر سازمان امداد و نجات با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان های مذکور آمادگی کامل برای امدادرسانی در صورت بروز حادثه را دارد، گفت: امیدواریم حادثه ای در این زمینه رخ ندهد. اما از شهروندان می خواهیم با ما تماس بگیرند. سامانه اورژانس 112 هلال احمر.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا