حوادث

آماده‌باش هلال احمر برای مخاطرات جوی در ۳ استان

رئیس سازمان امداد و ایمنی هلال احمر با هشدار نسبت به طوفان نارنجی رنگ در استان های شمالی از آمادگی امدادگر این جمعیت برای نجات طوفان در سه استان استان خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با تی تی آنلاین، با ارائه هشدار هواشناسی درباره وقوع شرایط جوی در سه استان گفت: با توجه به اعلام هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی کشور، امدادگران سازمان هلال احمر در استان های گلستانی متمرکز شدند. ، خراسان شمالی و خراسان رضوی و امدادگران در این سه استان تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث احتمالی انجام دادند.

وی گفت: رانندگان نیز با رعایت مقررات لازم و رعایت اخطارها، در اطراف جاده ها شهروندی کرده و از ارتفاعات بالا بروند. همچنین با خودروهای اطراف جاده ها تداخل نداشته باشید. مالکان و پیمانکاران باید ساختمان های نیمه پر با احتمال سقوط در اثر وزش باد شدید را تحویل بگیرند.

ولی پور با بیان اینکه در برخی نقاط این استان ها احتمال بارش باران و لحظه ای وجود دارد، گفت: در فاصله کمی از این استان ها طوفان پیش بینی می شود.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، آبگرفتگی و اختلال در تردد جاده ها نیز از دیگر خطراتی است که روز سه شنبه برای این سه استان پیش بینی می شود و در کنار آن احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها نیز وجود دارد. سطوح، احتمال وقوع سیل در مناطق مستعد، رعد و برق، احتمال اختلال در تردد، آسیب به سازه های موقت، تاخیر و احتمال پرواز جدید و خسارت به صنعت کشاورزی پیش بینی می شود.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا