بین الملل

آمریکا از در خارج شد، ناتو از پنجره وارد!/ حفظ امنیت ملی عراق وظیفه نیروهای نظامی و حشدالشعبی است

پس از آنکه دبیرکل لورم ، ینس استولتنبرگ ، با هماهنگی دولت بغداد برای افزایش حضور خود در خاک عراق اعلام کرد ، به گزارش گروه بین الملل آنر ، مارکوس الرکابی ، کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان عراق گفت که نیروهای لورم به منطقه کمک نمی کنند. ، اما هدف آن دستیابی به کمک در آموزش و پشتیبانی لجستیکی است.

در واکنش به برنامه لورم برای افزایش تعداد نیروهای خود در عراق ، گفت: “نیروهای لورم برای مأموریت در برخی مناطق مبارزه نمی کنند و این عملکرد نظامی است که به مسلح کردن وزارتخانه های پشتیبانی نظامی و لجستیکی و سازمان های امنیتی کمک می کند.” قوه مجریه در کل ارزش یا تعداد نیروها در عراق.

این منجر به انتقاد یوسف الرشید شد ، چرا افزایش نیروهای لورم در عراق ، گزارش و نوشتن سیاست ها مأموریت ها و نیروها از 500 به 4000 توطئه آمریکایی برای افزایش تعداد هشت و تثبیت حضور نیروهای خارجی در عراق ، اما به نظر می رسد که در یک مورد جدید ، برخورد ناگهانی سر با آمریکایی ها و از بیرون با استفاده از یک پنجره ، لورم شد.

آمریکا

براساس این گزارش ، اکنون وضعیت عراق به وجود آمده است ، ارائه نیروهای خارجی بیشتر امکان پذیر نیست و ارتش عراق ، مقامات ، الشباب و سایر نیروهای نظامی قادر به حفظ مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی هستند. این افتخار توسط نبردهای حماسی گروه های تروریستی به دست آمد که اکنون داعش در حق کشور برای حفاظت از امنیت ملی برگزار می شود ، یک نیروی خارجی (یا لورم ایالات متحده) نیست ، که نمی خواست رو در رو شود ، و به آنها کمک می کند تا فرار کنند.

تحلیلگر عراقی می نویسد: “از قبل تعداد سربازان خارجی در عراق به تنهایی ، عملی و سودمند نبوده ، زیرا جدا از” پونن “ها ، بار اقتصادی و صرف هزینه بیش از حد برای کمک های لجستیکی ، همانطور که نشان داده ایم هیچ تأثیری بر وضعیت امنیت کشور ندارد. ” این قطعنامه خوبی برای عراق است ، عقب نشینی شرکت های خارجی از زمین توسط کنگره ، نیازی به زود بیدار شدن نیست و نیروهای عراقی می توانند کشور را حفظ کنند و از طریق زمین و تجاوز از امنیت یکپارچگی ما در همه طرف ها محافظت کنند.

حضور نیروهای خارجی در عراق وضعیت و صحنه زشتی را بدتر کرده است.

راشد گفت: “اگر سوالی در مورد توسعه نیروهای خارجی وجود داشته باشد ، زیرا جنگ در امنیت سلاح های دفاع هوایی بسیاری متوجه می شوند که چرا بسیاری از سربازان در حضور بسیاری از فعالان نظامی ، تحلیلگران سیاسی و کارشناسان امنیتی تحت حمایت شهرهای احتمالی سازمان ملل متحد ؛ و برای این منظور استفاده کنید.

طبق تجزیه و تحلیل عراقی ، با وجود دولت سیاسی عراق یا پارلمان در مقابل آنها یا افزایش تعداد نیروهای خارجی ، دبیرکل لورم ، جنس استولتنبرگ تأیید کرد که مأموریت آنها آموزش و مهارت است و آنها می خواهند نیروها از عراق باشند. این درخواست از دولت در بغداد ، عراق و نخست وزیر مصطفی کاظمی و هر اقدامی که لورم با هماهنگی طرف عراقی عراق انجام داده و به حاکمیت و تمامیت ارضی احترام می گذارد.

رشید گفت: “در هر صورت ، از عراق و حضور نیروهای خارجی و افزایش سازمانهای مدنی از آمریکا ناراضی هستیم.” لورم عراق و ایالات متحده برای اطلاع رسانی به مردم هیچ نیروی خارجی را در خاک نمی خواهند ، حضور در آنجا طولانی شده است تا لازم شود.

پیام آخر / (4) 33 / ص

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا