بین الملل

آمریکا به اشغالگران بمب‌های مرگبار می‌فرستد

مقامات آمریکایی گفتند که علیرغم اظهارات علنی واشنگتن در مورد تعداد شهدای فلسطینی در نتیجه تجاوزات اشغالگران، ایالات متحده مجموعه جدیدی از بمب‌های مرگبار را به اشغالگران خواهد فرستاد.

به گزارش تی تی آنلاین، مقامات فاش کردند که این بمب‌ها بخشی از یک بسته تسلیحاتی است که سال‌ها پیش برای اسرائیل تصویب شده بود، اما هنوز اجرایی نشده و شامل بیش از ۱۸۰۰ بمب ۲۰۰۰ پوندی مارک ۸۴ (MK۸۴) و حدود ۵۰۰ بمب مارک ۸۲، ۵۰۰ پوندی است.

بمب‌های مارک ۸۴ و ۸۲ بمب‌های گنگی هستند که با کمک کیت هدایتی که در گذشته توسط ایالات متحده ارائه شده است می‌توان آنها را به بمب‌های هدایت شونده دقیق تبدیل کرد.

براساس گزارش وبگاه عربی ۲۱، حتی با هدایت شوندگی دقیق، قدرت تخریب بمب‌ها بسیار بالاست و اشغالگران در نابودی جمعیت نوار غزه به آن متوسل شده‌اند و از ابتدای تجاوز، کشتارهای هولناکی به بار آوردند.

یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا درباره بمب‌های MK۸۴ گفت: «اینها بمب‌هایی هستند که می‌توانند کل مجتمع‌های آپارتمانی را نابود کنند.»

سیاستمداران توضیح دادند که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد تجاوز به غزه بیش از نفس کشیدنش دروغ می‌گوید.

به گفته آنها، او ادعاهای زیادی در مورد احساس ناامیدی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مطرح می‌کند، اما در عین حال به سرعت هر گونه کمک نظامی که به نابودی فلسطینیان در نوار غزه کمک می‌کند را ارائه می‌دهد.

در این راستا، نشریه پالتیکو روز دوشنبه در گزارشی به نقل از منابع مطلع نوشت دولت بایدن به دنبال فروش گسترده تسلیحات از جمله جنگنده‌ها و موشک‌های سطح به هوا و هوا به هوا و تجهیزاتی است که بمب‌ها را به بمب‌های هوشمند هدایت شونده تبدیل می‌کند که ارزش آن ۱۸ میلیارد دلار است.

این منابع به این نشریه اعلام کردند که دولت بایدن قصد دارد تا ۵۰ جنگنده F-۱۵ و ۳۰ موشک هوا به هوا AIM-۱۲۰ به رژیم صهیونیستی بفروشد.

وبگاه آمریکایی پالتیکو گزارش داد دولت آمریکا به طور غیر رسمی کمیته‌های مربوطه در کنگره را از قصد خود برای انعقاد توافق مطلع کرده است.

بر اساس این گزارش، روند فروش همچنان در انتظار تایید دولت آمریکا است.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا