اجتماع و خانواده

آیا در روزهای آلوده مرگ‌ومیر بیشتر است؟

نتایج این مطالعه نشان داد که میزان مرگ و میر کل در اثر بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های تنفسی ، بیماری های دستگاه گوارش و سرطان و تومورها بر میزان مونوکسید کربن در دو هفته قبل از مرگ تأثیر گذاشته است.

به گزارش تی تی آنلاین ، آلودگی هوا نگرانی قابل توجهی در مورد مشکلات طولانی مدت و کوتاه مدت و سرمایه انسانی در هزینه های بهداشت عمومی دارد. طبق اعلام سازمان ملل ، 92٪ از جمعیت جهان در محیطهایی زندگی می کنند که آلودگی هوا از حد توصیه شده فراتر رود. محققان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه هلند در مورد اثرات کوتاه مدت و طولانی مدت Saileth Tien آلاینده های مختلف ناشی از مرگ و میر مطالعه کردند.

“سردار محمدحسین رحمت” وحید مغانیا “و” نقاشی امپراتور محمد ، محققانی که در این تحقیق شرکت کردند .برای انجام این مطالعه ، مرگ و میر داده های روزانه و شهرهای اهواز ، آسپادانا ، مشهد ، تبریز ، شیراز و تهران مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین روزانه از داده های مربوط به سالهای گرمایی 1390 تا 1394 در شهرها استفاده می شود.

10 و شاخص کمتر از 2.5 میکرون و آلودگی ذرات ، مونوکسید کربن ، اکسیدهای ازت ، دی اکسید گوگرد و ازن در شش ایستگاه مختلف جمع آوری می شود. به مرگ و میر روزانه ناشی از بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های تنفسی ، بیماری های دستگاه گوارش ، سرطان و معاینه در واگن توجه کنید.

برای یافتن تأثیر آلودگی هوا بر میزان مرگ و میر ، تغییرات روزانه ، تغییرات متوسط ​​آلودگی هوا در دو هفته قبل از استفاده از وی برای تعیین عنصر اثرات کوتاه مدت آلودگی هوا بر میزان مرگ و میر روزانه.

در این مطالعه ، متغیر وابسته به خطی که پیش بینی می شود اگر تعداد مرگ و میرها در هر 10،000 نفر در نظر گرفته شود ، ماهی مدل مورد استفاده برای متغیر وابسته مرگ و میر رهبران است.

نتایج این مطالعه روزانه نشان می دهد كه تاثیری در میزان مرگ و میر آلاینده ها ندارد ، كل میزان مرگ و میر به دلایل ذکر شده در دو هفته قبل از مرگ از میزان گاز و مونوكسید كربن تأثیر داشته است.

به گفته محققان: “افزایش خانواده ، میزان مونوکسید کربن و دی اکسید گوگرد را هر روز به میزان قابل توجهی از میزان مرگ و میر ناشی از بیماری تنفسی افزایش می دهد. نتیجه این است که ذرات معلق در طول دو هفته قبل از مرگ و میر قبل از مرگ و میر ناشی از مشکلات گوارشی پخش می شوند.”

یافته های این مطالعه در تابستان (2016) به عنوان مقاله علمی پژوهشی بررسی مجله علمی پژوهشی اقتصادی (ویژگی توسعه پایدار) مدیریت دانشگاه فدرال دانشگاه تربیت مدرس منتشر شده است.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا