استان ها

آیا دگزا متازون در درمان کرونا موثر است؟

تی تی آنلاین / البرز عضو هیئت علمی تخصصی فوتبال در دانشگاه علوم پزشکی البرز ، گفت: در موارد خاص ، مصرف دگزامتازون باعث می شود فرد احساس بهتری داشته باشد و با کنترل علائم جمعیت به زندگی عادی برگردد ، او دیگران را همانطور که هست آلوده می کند.

دکتر. علیرضا سلیمان اظهار داشت: مدتی پیام منتشر شده در مورد تأثیر داروی دگزامتازون در معالجه مبتلایان به بیماری کورو ویروس در یک وضعیت جدی و مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ابراز رضایت از نتایج نخستین کرد ، اما منجر به افزایش مصرف دگزامتازون خودسرانه برخی از این داروها شد. این دارو فقط با تجویز پزشک توصیه می شود که بیماران مبتلا به بیماری حساس باشند ، زیرا پزشکان توصیه می کنند.

به گزارش تی تی آنلاین ، دکتر سلیمانی افزود: استفاده از این دارو در بیماران با جمعیت ، درگیری شدید ریوی و اکسیژن خون با تشخیص افزایش نمی یابد و تجویز پزشک در برخی موارد می تواند به بهبودی مختصر منجر شود.

“این دارو می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد ، اگر به طور خودسرانه مصرف شود ، با استفاده خودسرانه از آن به هیچ وجه توصیه نمی شود ، زیرا نه تنها به کمک آلیکویام کمک نمی کند بلکه یک نبرد است ، بلکه افرادی که در مبارزه با ویروس خرد شده اند نیز قرار دارند.”

دبیر دانشگاه علوم پزشکی البرز ، قرارگاه ضد انعقاد کرونا گفت: این دارو همچنین می تواند در برخی موارد علائم بیماری را پوشش دهد ، برای تشدید آن.

وی در ادامه به برخی از عوارض دارویی ، بی قراری ، بی خوابی ، درد قفسه سینه ، قند خون بالا و سردردهای ضعف عضلات اشاره کرد. بخش دیگر تأثیر دارو از آنجا که او بیمار بود ، سیستم ایمنی بدن ، خطر ابتلا به عفونت های مختلف و دردهای شدید را دارد ، از طرف دیگر افزایش می یابد و شرم آور است.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا