اجتماع و خانواده

ابداع روشی برای کاهش خسارات ناشی از زلزله در پالایشگاه/راهکاری برای کنترل ارتعاشات در لوله‌ها

با توجه به اهمیت لوله های انتقال مواد در پالایشگاه ها و محافظت از آنها در برابر زلزله ، محققان موسسه بین المللی لرزه نگاری و مهندسی زلزله برای ایجاد یک طرح جدید برای کنترل زلزله که ارتعاشات برخی از صنایع تصفیه هستند ، حمل و نقل کردند که به گفته آنها این در صورت عدم وجود فشار و لوله ، استفاده از محصول را 50 درصد کاهش می دهد.

کاهش خسارت زلزله برای کنترل ارتعاشات در cauruļvadi پالایشگاه خاص

به گزارش تی تی آنلاین ، در دهه های گذشته ، زمین لرزه های بسیاری در مناطق مختلف جهان رخ داده است که باعث خسارات زیادی شده است ، از جمله زلزله 1999 در ترکیه ، که در پالایشگاه یک شهر صنعتی رخ داده است. درد در تأسیسات و تجهیزات و سازه های پتروشیمی استخر پالایشگاه به شدت آسیب دیده است.

تأسیساتی که برای حفظ لوله کار می کنند ، یکی از بزرگترین مواردی است که در کارخانه های پالایشگاه و صنایع پتروشیمی نقش مهمی را ایفا می کند. برای این مهم ، مهم نیست که چقدر لازم است که مواد سلاح و تجهیزات موجود در پالایشگاه در صورت زلزله آسیب نبیند ، اما با خرابی این سازه ها و لوله ها که عملکرد نفرت واحد را مختل خواهد کرد.

باید برای تهیه پالایشگاه برای حل چالش توضیح علمی حفظ شود ، زیرا تخریب ناودان ، و Mahomet فرمانده است ، رضا توسط پروژه تحقیقاتی ، تحت نظارت پروژه و پروژه ، و رهبری و راهنمایی یک شریک ، یک محقق ارشد در Dr. فریبرز ناطقی الهی و عضو هیئت علمی موسسه بین المللی لرزه نگاری و مهندسی زلزله. اجرا می شود بسیار پیچیده نیست ، آنها ارائه می شوند ، و پیشنهادات از آنجا تا پایان پتروشیمی بندر امام است.

در مصاحبه ای با تی تی آنلاین ، دکتر فریبرز ناطقی الهی وی گفت: “زمین لرزه ها باعث ایجاد ممانعت عمده در مناطق پرجمعیت شهری و مجتمع های صنعتی می شود.” این دلیل اتحاد فراوانی جمعیت و توسعه و گسترش صنایع و همچنین در مناطق شهری از جمله دلایل افزایش ضرر به دلیل ساخته شدن یک عنصر طبیعی است.

وی افزود: بنابراین ارزیابی لرزه ای ساختار شهری و صنعتی برای كاهش خسارات وارده به تاسیسات زلزله و در این بین باید توجه ویژه شود توانایی ویژه است.

ناطقی الهی با تأکید بر اینکه تاسیساتی که در بالا ذکر شد ، سازه های نگهدارنده لوله که از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، خاطرنشان کرد: آنها وظیفه نگهداری تجهیزات پالایشگاه را تقسیم کرده اند و تخریب این سازه ها باعث از بین رفتن مواد در اثر خرابی لوله می شود. مواد به داخل لوله ها نشت می کنند. همچنین ، آزاد شدن منافذ سمی منجر به فجایع بیشتری می شود که این کار را انجام می دهد و موارد دیگر.

این امر عمدتاً به دلیل خرابی لوله ها در ساختمان به دو دلیل است: کمبود لوله حمایت کننده “و” یا ساختار به تخریب مفصل. “این نمونه های آسیب به ساختار سیستم در تصویر زیر قابل مشاهده است:

مجری آسیب پذیری لرزه ای پالایشگاه شهید تندگویان در تهران و شیراز ، یک پالایشگاه پتروشیمی در سال های گذشته در این زمینه صحبت می کند ، ما تحقیقات و مطالعات زیادی در مورد آسیب پذیری لرزه ای در لوله های فرآیند انجام داده ایم ، گفت: در این پروژه نوع زبانه های “مرطوب” در اتصالات لوله مهار جانبی می تواند آسیب های ناشی از زلزله را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گفته وی ، میراگرهای آکاردئون موارد خاصی هستند که جریان میراگرهای زلزله دریافت شده مکانیسم تحویل انرژی را تخلیه می کنند.

از سر به تیم آزمایش برای این پروژه اضافه شده توسط این چهره متشکل از مدلهای مختلف و مدلهای اجزای محدود با قدرت پویا برای رفتار لرزه ای فلوت و مهار نوازندگان شیپور است در حالی که مقایسه سهولت اجرا برای استفاده از کنترل تحریک پویا و تنشهای محدود مهم است. ، آواز خواندن ، و در نهایت طراحی و جابجایی عروسی.

نابغه امپراطور محمدرضا ، پژوهشگر ارشد پروژه تحقیقاتی بین المللی لرزه نگاری و مهندسی زلزله در مصاحبه با تی تی آنلاین وی که بله ، در این راستا ، در این پروژه تحقیقاتی ، برای اولین بار با انتخاب میدانی خود به مجتمع پتروشیمی بندر امام رهسپار شد و مطالعاتی را در زمینه ساخت سازه انجام داد ، به طوری که ساختار و لوله به منظور رسیدن به طعمه غریبه ها در مورد شجاع ترین ساختار لوله. آنها به ما دادند.

به گفته وی ، دلایل این امر در گلدان ریزکاری ، لوله از طریق ساختار شکل U شکل دوم در مثال این نوع خدمات متصل شده است؟ او نمی تواند چه کسی را ببیند.

لوله ای که با استفاده از اتصالات U شکل در لوله ای متصل به سازه نگه داشته می شود

رضا گفت: “پس از مطالعات جامع و لوله هایی با قطرهای مختلف كه به سازه متصل هستند ، یك اتصالات U شكل گرفته ، متوجه شدیم كه این اتصالات در حین حركت عملکرد مناسبی نشان نمی دهند. “تنش در لوله های متصل شده توسط لوله به مهار U شکل بسیار زیاد است و این به دلیل ساخت این مهارها است ، به ویژه در سوراخ های با قطر بزرگ که در این مطالعه در نظر گرفته شده است لوله های 291 میلی متر و 191 میلی متر است.

منقار روت را یادآوری کنید ، به شکل U یا یک جنگ ناموفق را فراهم کنید ، و آنها انجام دادند ، و جابجایی زیادی از تنش را در آن شکافها ایجاد کردند.

رضایی افزود: با توجه به تمرینات اتصالات لوله U شکل با ماتریس تبلیغاتی زیادی انجام شده است. به همین ترتیب ، این نوع دیگر خدمات به کشور خود از لوله صنعت نفت و مهارها ، بارهایی است که برای مقابله با حرکت زمین استفاده می شود و هزینه های دیگر او به عنوان مشاور اصلی بود. از تولید.

این محقق افزود: بنابراین ، ما تصمیم به حرکت در دریا گرفتیم و به نظر می رسد این لوله بازدارنده تشکیل شده است ، علاوه بر هزینه ساخت کم و طراحی ساده ، مصرف کننده در تنش های مسالمت آمیز انرژی بسیار خوبی در دفتر کار خواهد داشت. هنگامی که ، به توصیه میراگر متصل شده است به لوله غلاف ، طرف آکاردئون متصل می شود. برای حفظ ثبات و نصب مهار به سازه تنظیم شده بر روی آن ، و جوش داده شده به قاب فلزی دامپر طراحی شده است.

وی گفت: “در این شکل ها میراگر فعالیت طراحی شده برای استفاده آکاردئون می تواند ببیند که چگونه آنها در یک بوته حلقوی و مناسب قرار می گیرند.

یک دمپر زبانه ها را طراحی کرده است

تصاویر در لوله ای که برای فعالیت طراحی شده است

نحوه قرار دادن ساختار مهار لوله و شیپور

پس از بررسی جامع مدل سازی ، و مقایسه ای بین نتایج با استفاده از نوع U شکل طراحی شده برای فعالیت انجام شد ، که در جدول زیر قابل مشاهده است.

وی افزود: “در هواپیما ، همانطور که در بالا نشان داده شده است ، دلیل استفاده از ماتریس پیشنهادی برای کاهش تنش در لوله ها توسط بارهای لرزه ای تا 50٪ است.

محقق این پروژه تأکید کرد که نمودار فوق با نسبت تنش حاصل شده در لوله های 191 و 291 میلی متر از نوع U شکل 9 ، گفت: این عدد نشان دهنده خرابی لوله ها در حالی است که نسبت تنش بر فعالیت مورد لورم تقریباً 50٪ کاهش استفاده می شود ، همانطور که عملکرد عالی در کاهش تنش و خرابی لوله نشان داده شده است.

ناطقی الهی ، مدیر علمی پروژه و عضو م Instituteسسه بین المللی لرزه نگاری و مهندسی زلزله نیز تأکید کرد: این اتصال برای اولین بار در یک بوته برای صنعت و از ترکیب آلیاژ برای ساخت این نمونه ها استفاده شده است و ارتباط عملی برای تشکیل موسسه اکتشافات جدید ..

وی افزود: استفاده از لوله ماتریس طراحی شده علاوه بر كاهش فرآیند لوله ها و كاهش هزینه های بالا و بهبود غلظت فرآورده های نفتی در تولید مداوم ، باعث كاهش خسارات مالی و زمین لرزه شدید است.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا