استان ها

«اجلاس الجزایر» فرصت خوبی در راستای توسعه روابط و وحدت کشورهای اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی:

محمد باقر قالیباف پیش از سفر به الجزایر، گفت:«اجلاس الجزایر» فرصت خوبی در راستای توسعه روابط و وحدت کشورهای اسلامی است و امیدوارم از این فرصت استفاده لازم را ببریم.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پیش‌ از عزیمت به اجلاس سران مجالس کشور‌های اسلامی در الجزایر، در نشست خبری که در فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد، گفت: به دعوت رئیس مجلس الجزایر، به مناسبت برگزاری هفدهمین کنفرانس همکاری‌ها بین کشور‌های سازمان همکاری‌های اسلامی به الجزایر سفر خواهیم کرد.

قالیباف افزود: ۴۵ کشور اسلامی عضو، در این کنفرانس شرکت می‌کنند و بیش‌از ۴۰ پارلمان در این کنفرانس حضور دارند و بیش‌از ۲۰ نفر از رؤسای مجالس در این کنفرانس شرکت می‌کنند و بدون شک این کنفرانس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مخصوصاً که محور بحث، جهان اسلام و چالش‌های نوسازی و توسعه در جهان اسلام است.

وی اظهار کرد: موضوعی که به‌ صورت ابتکاری در این کنفرانس مطرح خواهم کرد، جهان اسلام، هم‌بستگی برای صلح و توسعه پایدار است. طبیعتاً این فرصتی است که ما در اختیار داریم تا روابط چندجانبه با کشور‌های حاضر در این اجلاس و به‌صورت مخصوص روابط ۲ جانبه بین ایران و الجزایر، گسترش یابد و امیدوارم از این فرصت ۲ روزه، استفاده لازم را در راستای توسعه روابط و وحدت بین کشور‌های اسلامی ببریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا