ورزش

ادامه تلاش وزارت ورزش برای افزایش فدراسیون‌ها/ ۵ رشته، انجمن مستقل می‌شوند

به گزارش شفاف، یکی از فعالیت هایی که در دستور کار نهاد این رشته اصلی یعنی وزارت ورزش و جوانان در سال 1401 در ورزش کشور قرار گرفته، رشد فدراسیون هاست. در همین راستا در 9 مرداد ماه در رشته آمادگی جسمانی جدا از فدراسیون ورزش های همگانی به عنوان یک فدراسیون مستقل کار خود را آغاز کرد. همچنین در 5 آبان ماه فدراسیون قایقرانی و فدراسیون ورزش های ساحلی و دریایی تشکیل و افسران آنها ایجاد شد.

تاسیس این سه فدراسیون جدید تعداد فدراسیون های ورزشی کشور را از 51 به 54 افزایش داده است اما به نظر نمی رسد این پایان راه افزایش فدراسیون ها باشد.

شنیده ها حاکی از آن است که اقداماتی صورت گرفته تا در آینده نزدیک 5 رشته فدراسیون های مختلف به انجمن مستقل تبدیل شوند و خارج از مدیریت فدراسیون مربوطه فعالیت کنند و اگر بتوانند در چند ماه آینده عملکرد خوبی داشته باشند ضروری است. . کار برای تبدیل آنها انجام خواهد شد. برای انجام با فدراسیون.

ورزش های هوایی، جوجیتسو، ورزش های الکترونیک، کوراش و پنچاک سیلات رشته هایی هستند که در حال حاضر زیر نظر فدراسیون های مختلف از جمله انجمن های ورزشی، ووشو و … فعالیت می کنند. یک انجمن مستقل باید شکل بگیرد.

پایان پیام/

دکمه بازگشت به بالا