اجتماع و خانواده

ادامه عملیات امداد در فیروزکوه و دماوند/افزایش قربانیان سیل به ۵۳ نفر

رئیس جمعیت هلال احمر از ادامه عملیات جست و جو و نجات در فیروزکوه و دماوند خبر داد و گفت: عملیات جست و جو و نجات در امامزاده داوود به آخرین لحظات خود رسیده اما در فیروزکوه و دماوند همچنان ادامه دارد. تاکنون 53 نفر در ساعات اولیه کشور جان خود را از دست داده اند و 16 نفر همچنان مفقود هستند.

به گزارش تی تی آنلاین، پیرحسین کولیوند در نشست خبری ویژه تلویزیون با اشاره به جزئیات خسارات و حوادث سیل اخیر گفت: در مدت اخیر حدود 20 استان درگیر سیل شدند. 111 شهر و 310 روستا در این طرح و 29 محور مواصلاتی مشارکت داشتند. در مجموع 385 نقطه کشور تحت تاثیر سیل اخیر قرار گرفتند.

وی افزود: 53 نفر بر اثر سیل چند روزی در کل کشور جان باختند و 16 نفر همچنان مفقود هستند. بیشترین تصادفات ما در استان تهران است که در نقاط مختلفی از جمله امامزاده داوود، فیروزکوه، زرین دشت و روستای آتشان سیل اتفاق افتاده است.

کولیوند در امامزاده داوود و فیروزکوه گفت: عملیات جستجو در امامزاده داوود به آخرین لحظات خود رسیده است اما عملیات جستجو و نجات در فیروزکوه و دماوند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: سه هزار نفر به عنوان دستیار اصلی مشغول به کار هستند که سابقه امدادرسانی در سراسر کشور دارند و در نقاط حساس حضور دارند. اولین کاری که انجام می دهیم این است که زنده زنده را نجات دهیم. روز گذشته مردی 40 ساله در امامزاده داوود در رودخانه دستگیر و به نیروهای امدادی تحویل داده شد. بسیاری نیز از مکان های ناامن به مکان های امن منتقل شده اند. توزیع مواد غذایی و بیولوژیکی نیز انجام می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به سختی امدادرسانی در برخی مناطق گفت: دسترسی در فیروزکوه و دماوند به دلیل ریزش کوه بسیار سخت بود. شدت حادثه زیاد بود و می‌توانستیم اقلام بیولوژیکی و تغذیه‌ای را با استفاده از جاده ریلی شهروت حمل کنیم. آزادگان با همان سفر شبانه به حرکت در آمدند. ما همچنین داشته ایم که افراد با استفاده از این روش صحنه تصادف را ترک می کنند. این منطقه به قدری غیرقابل نفوذ بود که بالگرد حتی نمی توانست فرود بیاید و برای انتقال مجروحان و مجروحان مجبور شدیم 100 متر از صندلی آنها تا زمین نجات پیدا کنیم.

کولیوند گفت: در تمام استان ها آمادگی کامل داریم و اقلام مورد نظر را در مکان های مناسب جمع آوری کرده ایم. همچنین هشدارهای لازم را از طریق رسانه ها برای جلوگیری از آن صادر کردیم. در حال حاضر بیشترین کار در فیروزکوه و دماوند انجام می شود. آقای مخبر رئیس جمهور هم ماجرا را صحنه سازی کرد و تقسیم کار به خوبی و با دقت انجام شد. البته پیچیدگی و سختی کار باعث شد جستجو و عملیات بیشتر طول بکشد. بارش باران ادامه دارد و اخطار هواشناسی امروز برای 18 استان صادر شده است. یکی از استان هایی که برای سیل آماده شده است استان فارس است.

کولیوند تاکید کرد: عدم پیگیری مواردی که در این خصوص تذکر داده شده باعث بروز موارد متعددی شده است.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا