حوادث

ارائه بیش از ۸۶ هزار و ۵۰۰ خدمت درمانی به زائران ایرانی حج تا امروز

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر همچنین از ارائه 86 هزار و 578 خدمات درمانی به زائران ایرانی در حج 1401 خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین، دکتر سید علی مرعشی وی درباره این موضوع گفت: از 5 خرداد تا شامگاه 25 تیرماه 86 هزار و 578 خدمات درمانی توسط پزشکان خارجی ایرانی هلال احمر به کار گرفته شدند که از این تعداد 29 هزار و 984 مورد و 5 هزار و 451 درمانگاه ویزیت شدند. .

مرعشی بیمارستان های 188 زائر ایرانی را از 26 خرداد تا آخرین روز اعلام کرد و گفت: در این مدت 37 نفر در اقتصاد پذیرایی کشته می شوند. در حال حاضر 2 بیمار در بیمارستان عربستان و 4 بیمار خارجی نیز در بیمارستان هلال احمر بستری هستند.

وی افزود: همچنین در این زمان 26 هزار و 615 نسخه به صورت بالینی و یک هزار و سیصد نسخه در مرکز پزشکی حج و زیارت فارما جمعیت هلال احمر مکه و مدینه منتشر شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصریح کرد: خدمات آماری پاراکلینیک شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، اولتراسونیک و رزونانس 4432 مورد رسیدگی شده است. خدمات پرستاری شامل نوار قلب، اندازه گیری فشار خون، گچ، تزریق، بخیه، تصاویر سرم و درمان در این زمان 16761 مورد بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرعشی از یک هزار و 542 مورد یارانه، یارانه و انتقال بیماران نام برد و گفت: به طور کلی 86 هزار و 578 مورد خدمات درمانی به زائران ارائه شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه حال عمومی زائران ایرانی مساعد است و مناسک حج با آرامش انجام می شود، تاکید کرد:

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا