بین الملل

اردوغان واردات نفت از روسیه را دوبرابر کرد

به گزارش راشا تودی، ترکیه واردات نفت خود از روسیه را در سال جاری به بیش از 200 هزار بشکه در روز رسانده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Refinitiv Eikon، پالایشگاه های Topras و Star ترکیه مصرف هر دو نوع نفت روسیه، اورال و نور سیبری را به میزان قابل توجهی افزایش دادند و خرید نفت از دریای شمال، عراق و غرب آفریقا را کاهش دادند.

داده های این آژانس نشان می دهد که پالایشگاه ستاره از ژانویه تا آگوست 2022 به طور متوسط ​​90 هزار بشکه در روز نفت از روسیه خریداری کرده است، در حالی که در زمان مشابه سال گذشته 48 هزار بشکه در روز بود.

بر اساس این داده ها، توپراس در این زمان به طور متوسط ​​روزانه 11 هزار بشکه نفت از روسیه خریداری کرده که این رقم نسبت به 18 ماهه سال گذشته که 45 هزار بشکه در روز بود، بیشتر است.

یک تاجر در بازار نفت مدیترانه به رویترز گفت: انتخاب پالایشگاه ترکیه بدیهی بود زیرا آنها محدودیتی برای خرید نفت از روسیه ندارند.

در اوایل ماه جاری، مسکو و آنکارا برای تقویت همکاری در اقتصاد، حمل و نقل، کشاورزی، مالی، گردشگری و ساخت و ساز توافق کردند. این کشورها قصد دارند تا سال 2030 تجارت دوجانبه را به 100 میلیارد دلار برسانند و در پروژه های انرژی همکاری کنند. همچنین توافق شده است که ترکیه بخشی از واردات گاز خود از روسیه را به روبل پرداخت کند.

311311

دکمه بازگشت به بالا