فرهنگ و هنر

ارکستر سمفونیک تهران میزبان سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شد

سخنران کنگره مشورتی کمیسیون فرهنگی اسلامی که میزبان ارکستر سمفونیک تهران بود در ادامه حمایت از صنعت فاخر موسیقی کشور را برجسته کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، احمد راستینه هفشجانی، سخنگوی کمیسیون رایزنی فرهنگی اسلامی میهمان ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان در تالار وحدت بود.

راستینه درباره این کنسرت ارکستر سمفونیک گفت: در بیشتر موارد حضور در موسیقی کلاسیک و علاوه بر موسیقی اصیل کشورمان، مانند سازها و موسیقی ایرانی، فرصت خوبی برای معرفی موسیقی فاخری است که نیاز دارید.

بیشتر بخوانید:

لطفا ما را تشویق نکنید!

وی با تقدیر از تالار وحدت ارکستر سمفونیک تهران گفت: امشب برای دیدن وضعیت ارکستر سمفونیک تهران اخیرا حضور پیدا کرده ام و خوشبختانه اجرای بسیار خوب و موفقی را شاهد بوده ام.

وی افزود: توصیه من این است که موسیقی فاخر و حواشی موسیقی اصیل ایرانی در کشورمان و تاثیر اجرای سطحی که هیچ ربطی به فرهنگ ما ندارد را به تصویر بکشیم. بنابراین لازم است جامعه ما با ماهیت تجمل گرایی بیشتر آشنا شود. باید به امکانات و امکانات صنعتگران کشورمان نیز توجه کنیم. شاید این فرصتی باشد برای خواندن آهنگی که با انگشتان هنرمندان ایرانی زیبا می خواند و این فرصتی است برای معرفی به جامعه. من معتقدم این کار خوب و موثری بود که برخاسته از هنر رودکی و بنیاد فرهنگی بود.

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: به ویژه فرهنگ پیچیده و مرتبط است. هر چه نیازهای واقعی جامعه را بیشتر بشناسیم و به مردم خود بستری برای ترویج فرهنگ پاک ارائه دهیم، بیشتر می توانیم برای بهبود رفتار اجتماعی و فرهنگی خود گام برداریم.

وی ادامه می دهد: ما نیازمند همکاری، همکاری و تعامل مستمر بین تدارکاتی هستیم. از آنجایی که هنرمندان ما درک دقیق تری از ابعاد مختلف هنر دارند و نقش آنها در جنبه های اجتماعی تصویر ذهنی آنها بهتر منعکس می شود، می توانند با کمک به تقویت آنها نیز نقش بهتری ایفا کنند.

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان به مدت دو شب در روزهای دوم و سوم تیرماه در تالار وحدت روی صحنه رفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا