بین الملل

استقبال تهران از سفر تجار و بازرگانان سعودی به ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ریاض، با «حسن معجب الحویزی» رئیس شورای اتاق‌های بازرگانی عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، «علیرضا عنایتی» سفیر ایران در عربستان در این دیدار با اشاره به توافق اولیه در جهت توسعه مناسبات همه‌جانبه به موضوع اقتصاد و تجارت در تحکیم روابط ۲ کشور اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ورود تجار و بازرگانان عربستان سعودی به ایران استقبال می‌کند. 

عنایتی گفت: ایران و عربستان دارای ظرفیت‌های فراوان در زمینه صنعت، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، انرژی و گردشگری هستند و با همکاری یکدیگر می‌توانند جهت توسعه و شکوفایی منطقه همکاری کنند.

الحویزی نیز در این ملاقات با تاکید بر دیدگاه ۲۰۳۰ عربستان سعودی گفت: بخش خصوصی ۲ کشور ایران و عربستان می‌توانند با تبادل هیات‌ها و ارتباطات مشترک با یکدیگر همکاری و عربستان سعودی از این همکاری‌ها استقبال می‌کند.

انتهای پیام‌

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا