بین الملل

استقبال وزیران امور خارجه ایران و جمهوری آذربایجان از افتتاح اولیه پل مرزی آستاراچای

در گفت‌وگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و جمهوری آذربایجان، آخرین تحولات قفقاز جنوبی و مناسبات دو جانبه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

به گزارش تی تی آنلاین، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با استقبال از پیشرفت مذکرات صلح آذربایجان و ارمنستان و با اشاره به سفر قریب الوقوع خود به ارمنستان، بار دیگر بر ادامه تلاش‌های سازنده جمهوری اسلامی ایران برای حصول صلح پایدار میان باکو و ایروان تاکید کرد.

جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تقدیر از مواضع سازنده جمهوری اسلامی ایران، روند مذاکرات میان آذربایجان و ارمنستان را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد  قرارداد نهایی صلح میان دو کشور در آینده نزدیک به امضا برسد.

طرفین در این گفت‌وگوی تلفنی از افتتاح اولیه پل مرزی آستاراچای در آخرین روزهای سال جاری میلادی استقبال کرده و اهمیت احداث این پل در توسعه روابط تجاری میان دو کشور را خاطر نشان کردند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا