اجتماع و خانواده

اظهار نظر اولیه مدیرکل پزشکی قانونی: هیچگونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت مهسا امینی نیست

به گزارش آنلاین از مرکز رسانه های قضایی، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران به تشریح نظر اولیه این سازمان در خصوص تحقیقات از مهسا امینی پرداخت.

در این کامنت فقط به مواردی از جمله سوابق پزشک مرحوم امین و معاینه بدنی اشاره شده است: در ضمن اینکه چه زمانی علت فوت متوفی را مشخص می کند که بعد از واقعه است. . مدارک نمونه های کشف شده و همراه با نتایج معاینه مشخص می شود و کالبد شکافی جسد و مدارک پزشکی انجام و در قالب گزارش رسمی سازمان پزشکی قانونی به مرجع قضایی ارائه می شود.

مهدی فروزش درباره روند رسیدگی به پرونده مهسا امینی در سازمان پزشکی قانونی و اینکه چرا جسد متوفی در مدت کوتاهی به خانواده تحویل داده شد و جسد چند روزی برای معاینات در پزشکی قانونی نگهداری نشد، گفت: . ، گفت: بر اساس ضوابط و مواردی که در سازمان پزشکی قانونی کشور تعریف شده است، در روند رسیدگی و رسیدگی به پرونده های مربوط به این سازمان و همچنین با توجه به مشخص بودن هویت جسد، نیازی به مدارک هویتی نیست.

وی افزود: روند رسیدگی به پرونده اجساد با هویت مشخص به طور طبیعی بسیار کوتاهتر از اجسادی است که هویت آنها مشخص نیست.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: با توجه به اینکه هویت متوفی مهسا امینی مشخص است. خیلی سریع به این موضوع رسیدگی شد.

فروزش افزود: با توجه به اظهار نظر در سازمان پزشکی قانونی منطقه در مورد پرونده های وارد شده به این سازمان، نیازمند مستندات دقیق و تایید شده است، در یک مورد خاص، تا کنون مدارک پزشکی قابل استناد، تنها یک مورد پذیرش شده است. وی در سال 1385 در سن 8 سالگی در بیمارستان خود درگذشت و این مورد مربوط به جراحی مغز در بیمارستانی در تهران است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران درباره شبهات مطرح شده در مورد پرونده مهسا امینی گفت: با توجه به اینکه در فضای مجازی اطلاعات کذب و موذیانه مبنی بر خروج خون از گوش وجود دارد، شکستگی قاعده جمجمه. و آسیب داخلی اعضای بدن متوفی وقتی انجام شد باید در معاینه و کالبد شکافی گزارش کنیم که هیچ اثری از آسیب به سر و صورت، کبودی اطراف چشم و شکستگی در قاعده جمجمه مشاهده نشده است.

فروزش تصریح کرد: در کالبد شکمی تنه و شکم هیچ گونه علائمی از خونریزی، شکستگی و پارگی در اندام های داخلی بدن مشاهده نشد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در پایان تاکید کرد: زمان تعیین علت فوت متوفی است که پس از مشخص شدن نتایج آزمایشات نمونه ها و ارتباط با نتایج، این امر انجام می شود. . معاینه و کالبد شکافی جسد و مدارک پزشکی وارد و در قالب گزارش رسمی استاندارد قضایی به مرجع قضایی ارائه می شود.

4747

دکمه بازگشت به بالا