حوادث

اعلام آمادگی هلال احمر جهت امدادرسانی به آسیب دیدگان جنگ اوکراین

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای کمک به شهروندان اوکراینی مطابق با اهداف بشردوستانه هلال احمر و کمک به قربانیان درگیری های مسلحانه اعلام کرده است.

به گزارش تی تی آنلاین، در نامه پیرحسین کولیوند به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آمادگی سازمان هلال احمر برای کمک به غیرنظامیان در جنگ اوکراین در مرز با کمک های بشردوستانه و دریای سرخ اعلام شده است. به قربانیان مردان مسلح

در این پیامک آمده است: جمعیت هلال احمر پس از خیزش بین المللی، درگیری مسلحانه روسیه و اوکراین و وجود خطرات جدی برای شهروندان اوکراینی و قربانی شدن انسان های بی گناه، به عنوان دبیرخانه کمیته حقوق بین الملل حقوق بشر کشور فعالیت می کرد. و سازمان ملی بشردوستانه آماده ارائه تیم‌های واکنش سریع متشکل از کارمندان ویژه در حوزه سلامت و ایمنی در راستای اهداف بشردوستانه و کمک به قربانیان درگیری‌های مسلحانه به همراه سازمان بین‌المللی کمک و ابزار پزشکی است. کمیته صلیب سرخ برای اعزام به اوکراین.

در این نامه آمده است: در این راستا، خواهشمند است موضوع را بررسی و در صورت مهیا بودن شرایط امنیتی و سیاسی، تمهیدات لازم برای اعزام هلال احمر به اوکراین را به عمل آورید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا