استان ها

افزایش ایمنی محصولات غذایی از مزرعه تا سفره/ معضلات بخش‌ کشاورزی و صنعت پایش می‌شود

نجمه یزدان پناه در مصاحبه با خبرنگار گروه خبری استان پیتر و چگونگی مکالمه در مورد مرکز تحقیقات و ایمنی مواد غذایی کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی ، اتاق کرمان تاسیس شد؛ و از افزایش تعداد ، برای تأمین غذای کافی برای جمعیت آنها و زنده ماندن ، لازم است.

به گفته رئیس مرکز تحقیقات ایمنی و علوم غذایی ، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد کرمان اما این غذای معنوی محصول حجم زیادی در کشاورزی است ؛ محصولات آنها. بنابراین ، ایمنی محصولات کشاورزی و به ویژه حفظ بقای انسان.

وی افزود: با توجه به نوع قابل توجه استان کرمان به اندازه هوا ، و تنوع آن ، محصولات مختلف کشاورزی و اهمیت استراتژیک آن برای صادرات کشت می شود. پسته ، خرما ، مرکبات و گیاهان دارویی از مهمترین محصولات کشاورزی در کرمان هستند که هر یک سالانه میلیون ها دلار ارز غیرنفتی کسب می کند.

نجمه یزدان پناه

یزدان پناه گفت ، این به دلیل مشکلات صادرات است محصولات نفتیعدم تولید و صادرات فرآورده های نفتی برای کشور ما بسیار مهم است.

این مقام افزود؛ انجام فعالیت های تحقیقاتی که منجر به حفظ و بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی می شود ، می تواند صادرات محصولات کشاورزی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و بنابراین گام برداشتن کشور از ارز موثر است.

استاد مرکز تحقیقات ایمنی و علوم غذایی ، دانشگاه آزاد رومان ، کرمان ، واحد گفت: كشاورزي ، مشكلات كشاورزي و انرژي كه ممكن است در منطقه كرمان باشيم ، آفت ها و بيماري ها و ماهيت تحقيقات در مركز صورت چنين موارد بزرگ و پيچيده اي بسيار دور است ، برخي از موارد استان است ، يك مرد بود.

یزدان پناه ادامه داد: نزدیک و بعد از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، کرمان بهار در دسامبر 2017 ، مرکز تحقیقات “ایمنی غذا و کشاورزی” برای راه اندازی یک واحد دانشگاهی نزدیک شوید.

مأموریت ها مرکز تحقیقات ایمنی غذا و کشاورزی

او مأموریت صحبت می کند مرکز تحقیقات ایمنی غذا و کشاورزی ، اظهار داشت: یکی از اصلی ترین اهداف این مرکز این است که دهکده از سلامت صافی چنگال افزایش یابد و غذا به یک افزایش یابد. تحقیقات غذایی و کشاورزی تهدیدهای خطرناک قرارداد شامل دسترسی به عوامل مختلف مانند پمپاژ حرارتی پساب هوای غبارآلود سموم دفع آفات ، کودهای شیمیایی فاضلاب فلزات سنگین.

استاد مرکز تحقیقات ایمنی و علوم غذایی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان وی گفت: این تحقیق از طریق آزمایش ، کنترل عالی ، عالی ، کنترل کیفیت انجام شده است و بنابراین ایمنی ، بهداشت و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی و مواد غذایی از سفارشات این مرکز تحقیقاتی است.

از این است ، گرفتن دانش آموزان و دوره های آموزشی برای مشارکت در پیشرفت علمی و اعتقاد به ایمان ، روشنگری و تأمین سازمانهای اجتماعی و وسایل توسعه دفاتر خدمات مشاوره ای در آزمایشگاه تخصصی از تفاوت فعلی ، برنامه لورم ، برای دانش آموزان و دوره های آموزشی است. مرکز تحقیقات ایمنی غذا و کشاورزی این است.

یزدان پناه که دانش آموزان را به خاطر حافظه و رستگاری درگیر حافظه می کند و عملاً دانش آموزان حضور دارند ، و محصولات کشاورزی ، کشاورزی و غذایی برای انجام پروژه های تحقیقاتی تولد تحقیقات در زمینه ها ، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، ایده های جدید و برتر را برای ثبت اختراع جذب می کنند و به منظور راه اندازی دانش ، بر اساس جوامع دیگر برنامه ها ، به سمت مرحله هدایت می شوند. و جلوتر مرکز تحقیقات علوم به نام پروردگار ، واحد ایمنی مواد غذایی کرمان.

او در مورد فعالیت ها و دستاوردهای مرکز تحقیقات پیشنهاد کرد؛ و از آنجا که این مرکز از درجه اول است ، وجود داشته است ، و او سعی کرد کار نهادها را از امکانات و توانایی های خود که متعلق به آنها است هدایت کند. در حال حاضر ، پیگیری ها برای امضای موافقت و خرد لازم برای انجام تحقیقات در مورد قراردادهای موجود به منظور نظارت بر مشکلات و ارائه راه حل برای گروه های مختلف صنعت توزیع شده در بخش کشاورزی و در قالب پروژه های خارج ، لازم است.

تفاهم نامه امضا شد مرکز تحقیقات ایمنی غذا و کشاورزی

استاد در زیر مرکز تحقیقات ایمنی غذا و کشاورزی در کرمان نشان داده شده است:؛ برای مدتی ما در میانه آن بودیم ، که به منظور انعقاد تفاهم نامه ای است که وی ساخته بود ، و باید درک شود که ما از سخنان کثرت م institutionsسسات و سازمان هایی که برخی از آنها با هم بسته شده اند پرس و جو کردیم ، به طوری که یکی با آنها روبرو شد و بقیه در افراط هستند.

وی افزود: “ما در حال مذاکره با تعدادی از کارگاه های تولید فعال در صنایع غذایی هستیم که در این زمینه فعالیت می کنیم تا چالش هایی را که در قرارداد پروژه های تحقیقاتی از طریق غذا وجود دارد بررسی کنیم و نتیجه گیری کنیم.”

از یزدان پناه تمرکز بر پایان نامه های دانشجویی و توضیح پروژه های تحقیقاتی اساتید اعضای هیئت علمی و مرکز تحقیقات علوم علوم واحد علوم غذایی کرمان؛ رساله های کارشناسی ارشد و دکترا از جمله موارد و خدماتی است که از طریق مرکز آن از تجهیزات آزمایشگاهی استفاده می شود. اعضای هیئت علمی و همکاری با تحقیقات می توانند بدون اجرای پروژه ها ، از مرکز و امکانات در قالب قرارداد بهره مند شوند.

او از ادامه این فعالیت صحبت کرد ، مرکز تحقیقات وی که می گوید: “اگرچه یک مجتمع بزرگ صنعتی ، از جمله مجتمع های صنعتی-صنعتی ، صنایع ، از زمان تولید محصولات طبیعی و طبیعت بسیاری از صنایع محلی و شهرهایی که کارگران زیادی در کرمان دارند ، و نیازهای مراکز تحقیقاتی مشابه در استان و استان های همجوار به کلیسایی ، مانند اقدامات مستمر و قادر به انجام فعالیت های ما فوتبال از این دوباره.

پیام آخر / 4121/4062 /

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا