اجتماع و خانواده

افزایش بیماران تنفسی در آمریکا و تشدید فشار بر بیمارستان‌ها

این روزها، ایالت های مختلف آمریکا با افزایش شیوع بیماری های تنفسی از جمله کووید-19، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) مواجه هستند که در فصل سرما منجر به افزایش فشار بر کادر پزشکی و بیمارستان ها شده است. برای این موضوع p.

به گزارش تی تی آنلاین، بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، فعالیت ویروس آنفلوانزا امسال با آغاز فصل سرما در این منطقه متمرکز شده و همچنان در حال افزایش است.

در هفته منتهی به 26 نوامبر، تقریبا 20000 بستری شدن در بیمارستان به دلیل آنفولانزا در ایالات متحده گزارش شده است. همچنین تعداد پذیرش در بیمارستان ها در هفته گزارش شده در آمریکا نسبت به هفته قبل تقریبا دو برابر شده است.

از ابتدای پاییز امسال حداقل 8.7 میلیون مورد، 78 هزار بستری، رکورد 4500 مرگ ناشی از آنفلوآنزا در این کشور گزارش شده است.

این در حالی است که در این فصل در مجموع 14 مورد مرگ کودک بر اثر بارداری گزارش شده است.

داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نشان می دهد که درصد مراجعات سرپایی برای بیماری های تنفسی در ایالات متحده به طور قابل توجهی در این دوره افزایش یافته است.

مقامات بهداشتی ایالات متحده هشدار داده اند که ایالت ها باید منتظر فصل بیماری شدیدتر از حد معمول باشند.

آنها همچنین توصیه می کنند که همه افراد بالای شش ماه واکسن آنفولانزای سالانه دریافت کنند تا ایمنی نسبی در برابر بیماری ایجاد کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گفت: واکسیناسیون به جلوگیری از عفونت کمک می کند و همچنین می تواند از عوارض جدی بیماری در افرادی که واکسینه شده اند اما همچنان آنفولانزا هستند جلوگیری کند.

ایالات متحده اکنون شاهد شیوع سه بیماری تنفسی است که کارشناسان نسبت به آن هشدار داده اند.

بر اساس جدیدترین داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، میانگین روزانه بستری شدن بیماران کرونا در بیمارستان‌های این کشور نیز در آغاز فصل سرما افزایش یافته است.

این کشور در هفته منتهی به 29 نوامبر به طور میانگین روزانه 4200 بیمار مبتلا به کرونا را به ثبت رساند که نسبت به هفته قبل 17.6 درصد افزایش داشته است.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان‌های کشور در هفته گذشته به بالاترین سطح در سه ماه گذشته رسیده و بیش از 35 هزار بیمار تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کارشناسان می گویند که گردهمایی های شب سال نو بهترین زمان برای شیوع ویروس کرونا است، زیرا میلیون ها آمریکایی در گردهمایی ها یا مسافرت ها شرکت می کنند.

یک مقام بهداشتی آمریکایی گفت: ممکن است طی یک یا دو هفته تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به کووید-19 را نسبت به ویروس سنسیشیال تنفسی یا آنفولانزا ببینیم، اما نگرانی واقعی این است که شاهد افزایش موارد همه این عفونت ها باشیم. سه بیماری تنفسی وجود دارد که می تواند فشار زیادی به بیمارستان ها وارد کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، ویروس سنسیشیال تنفسی یک ویروس شایع و اغلب خفیف است، با این حال میلیون‌ها کودک آمریکایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و افزایش موارد کودکان این بیماری تنفسی منجر به سرریز بیمارستان‌های کودکان شده است.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا