عمومی

افزایش سگهای بلاصاحب دراهواز/۸۲میلیارد تومان هزینه مقابله با هاری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، نشست هم اندیشی «سگ های ولگرد درمانگر» با حضور سیاوش محمودی رئیس شورای شهر اهواز، محمدمهدی مطیعی رئیس کمیسیون دولتی محیط زیست اهواز، امرالله مردانی رئیس رئیس جمهور برگزار شد. مرکز بهداشت شرق اهواز و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز در این جلسه با ارائه آماری از حیوان گزیدگی در شهر اهواز، اظهار داشت: هزار و 32 مورد حیوان گزیدگی در سال 94، هزار و 219 مورد حیوان گزیدگی در سال 95، هزار و 418 مورد حیوان گزیدگی در سال 96، هزار و 475 مورد حیوان گزیدگی. در سال 1376، 1537 مورد حیوان گزیدگی در سال 98، 1671 مورد حیوان گزیدگی در سال 99 و حتی طی هشت ماهه امسال نیز 1835 حیوان در اهواز گزارش شده است.

مردانی ادامه داد: به طور متوسط ​​بالغ بر 9 میلیون تومان به صورت انفرادی برای واکسن و سرم هاری درمان شد. بنابراین در سال‌های اخیر 82 میلیارد استعداد صرف افراد منتخب شده است که می‌توان برای سایر جنبه‌های بهداشتی هزینه کرد.

وی با بیان اینکه اگر فردی به هاری مبتلا شود، بیماری کشنده ای است و این هزینه ها باید 100 درصد تحمل شود، تصریح کرد: سگ های سرگردان بررسی دارند که در همه جا قابل مشاهده است.

سگ در اهواز

رئیس شورای دولتی اهواز نیز در این جلسه اظهار داشت: مردم مدام خواستار استقرار سگ های ولگرد هستند که در شورای دولتی اهواز کمیسیون محیط زیست کشور موضوع تردد سگ ها را پیگیری کرده است.

محمودی افزود: در شهرداری با حوزه وسیع ممکن است نهاد متولی این اقدام را دنبال کند. البته همه شهرداران و سایر سازمان ها باید در این امر دخیل باشند و همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

افزایش هزینه برخورد با سگ هاری در اهواز/ 82 میلیارد تن

او هشدار داد: سگ‌ها در یک خانه تزئینی نگهداری می‌شوند و با رانندگی در شهر به نمایش گذاشته می‌شوند. حتی برخی سگ های خود را در یک سمت اهواز بزرگ می کنند.

رئیس شورای شهر اهواز اعلام کرد: سگ شکارچی یا نگهبان طبیعی است و در اسلام حد گذاشته شده است. تمام هستی و موجودات و آسمان و زمین برای انسان آفریده شده است و اگر موقعیتی رشد انسان را تهدید کند راه رشد و کمال از نظر دین و اسلام و شرع اولویت مردم است.

محمودی نشان می دهد که او زنده است گیر نگه داشتن سگ در موقعیت و در برنامه سازمان شهرداری اهواز آمده است: در برخی خانواده ها مشکل فرهنگی وجود دارد که سگ جایگزین پسر و همسرش می شود. این به خانواده ها، اسلام رادیکال و ارزش های دینی آسیب می رساند.

این امر مسئولیت مشاوره و پیگیری را نیز به فعالان هر منطقه نشان می‌دهد، وی گفت: پلیس با فعالیت افراد مختلف در قالب اجتماعی و نه تنها حاکمیتی بیشتر فعال می‌شود، بلکه گاهی برخی از مسائل در حال تغییر است. و فقط حیوانات حمایت می شوند، با این حال همان حیوان گاهی اوقات بسیاری از نوزادان را زخمی می کند.

افزایش خانواده مستقیم سگ ها در اهواز

مدیرکل سازمان پسماند شهرداری اهواز در این جلسه اظهار داشت: در خصوص مسائل فرهنگی باید گفت مشکل اصلی کشوری مانند اهواز، مسائل فرهنگی است. تا زمانی که فرهنگ دولت و جامعه درست باشد، عواقب واقعی نخواهد داشت.

محمود ثابت قدم با اثبات قانونمداری و قانونمند بودن باید به صورت مشارکتی برای حل بیش از 80 درصد مشکلات شکایت کرد، افزود: مطالبه چگونه است. ری گاهی اوقات ما نمی دانیم و با صحبت کردن در ابتدا به سمت لبه ها و ظاهرها می رویم.

در پذیرش پیشنهادات و درخواست های منتقدان به سازمان اشتیاق نشان می دهد ری بازیگران تاکید کردند: وقتی انسان مانع طبیعت می شود، طبیعت اکوسیستم ها را فرو می ریزد. تعادل اوضاع در خلقت مانع از آن نمی شود، اما انسان گاهی به این تعادل برخورد می کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز تصریح کرد: اگر سگ ها را رنج بدهیم دیگر موش و گربه را در شهر نخواهیم دید و سگ های ما به تضییع حقوق حیوانات دیگر توجه می کنند. سگ ها به خودی خود حیوانات اهلی نیستند، اما گاهی اوقات هدف خود را مشخص می کنند و حتی بین خود دعوا می کنند.

ثابت قدم خاطرنشان می کند که وقتی ضعف سگ های ولگرد یا ضعف نگهبانان را در موضع گیری در برابر آنها مقصر می داند، عامل مهمی در تولد و مرگ آنهاست. ولد او گفت: “زمانی که غذا به سگ ها یا سایر حیوانات شهری ارائه می شود، فرزندان آنها تا حد امکان به حیوانات شهری نزدیک می شوند تا سلامت کشور رشد کنند.”

افزایش هزینه برخورد با سگ هاری در اهواز/ 82 میلیارد تن

این فعال حقوق حیوانات گفت: فعالان حقوق حیوانات نظرات و حتی سوالات خود را بیان می کنند، اما وقتی اقدام می کنند، اقدام لازم را انجام نمی دهند: حتی در سایر ایالت ها، مدافعان حقوق حیوانات به طور رسمی بخشی از کار هستند. بیاوریدفعالیت هایی که برای عقیم سازی و تغییر مکان، واکسیناسیون یا تغذیه انجام می شود.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز با رعایت دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور برای مدیریت سگ های ولگرد در سال 88، ادامه داد: کارگروهی دارای اعضای مشخصی از جمله محیط زیست، دامپزشکی، کشاورزی و جهاد است. و شهرداری بنابراین وظایف هر مؤسسه و تقسیم کار بر اساس آن مشخص می شود، اما به مرور زمان شاخص فقط به شهرداری نمایش داده می شود.

ثابت قدم انتقاد می کند: علاوه بر سگ های ولگرد، به دنبال افزایش سگ های خانگی نیز هستیم. برخی از آمارها شامل گزش حیوانات است.

وی با اشاره به اینکه کمبود زمان عمل و بهبودی بیش از یک میلیون سگ انفرادی هزینه در بر داشت، تاکید کرد: در مدت کوتاهی بی صبرانه منتظر کنترل جمعیت سگ است. بخشی از مرکز عقیم سازی سگ در ره قبلا انجام شده و زمان خفه شدن دزدیده شده و الان ساز و بقیه کار تهیه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز اعلام کرد: محل نگهداری سگ های ولگرد در مجاورت پارک ملی سهروند 3.8 هکتار است که باید تقسیم و سپس سگ ها تقسیم بندی شوند. ما بیش از 15 مایل را صرف ماشین آلات کرده ایم.

نبود آمار دقیق از سگ های ولگرد در اهواز

به گزارش خبرنگار آنلاین، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز، آمار دقیقی از تعداد سگ های ولگرد در اهواز وجود ندارد و این آمار بین چهار تا 10 هزار قلاده است. علیرغم سال ها فعالیت شهرداری اهواز و سازمان پسماند، سایت های فعال سازی مقایسه شده است ره برخی از اطلاعات ارائه شد، اما خروجی این سایت هرگز به درستی توسط حامی انجمن حیوانات پذیرفته نشد.

افزایش هزینه برخورد با سگ هاری در اهواز/ 82 میلیارد تن

همچنین اگر سالانه حداقل 500 سگ ولگرد از این سایت عقیم و نگهداری می شد، نمی توانستیم شاهد افزایش آمار حیوان گزیدگی در شهر اهواز باشیم.

هیچ عقل سلیمی برای آسیب رساندن به سگ های ولگرد وجود ندارد ار او انسان‌ها را تایید نمی‌کند، اما مطمئناً مدافعان حقوق حیوانات و سایر شهروندان نیز خواستار حذف صحیح و بدون خشونت سگ‌ها از خیابان‌های شهر هستند و آنها هرگز به اشتباه زندگی نمی‌کنند. گیر این حیوان متعلق نیست.

در پاییز سال 87 وزارت کشور با همکاری سازمان شهرداری ها دستور داد سگ ها بر سگ های ولگرد در سراسر کشور حکومت کنند. بر اساس این دستورالعمل معاونت امور عمرانی در سمت های سرپرست و مدیرکل امور شهری استانداری، دبیر گروه کارگران و همچنین معاون امور عمومی و حراست، مدیر کل امور کشاورزی استانداری انجام وظیفه کرده است. دفتر مديريت اسلامي استان، معاونت شهرداري، مدير ارشد، مديركل حفاظت محيط زيست، مسئولين بهداشت و درمان استاني دانشگاه علوم پزشكي، نماينده نيروي انتظامي، نماينده دادستاني و… مدیرکل دامپزشکی، مدیرکل انجمن صداوسیما، مدیرکل امور اجتماعی استانداری و دیگر مسئولان شورای استانی از دیگر اعضای این کارگروه هستند.

معاونت مهندسی با دریافت این دستورالعمل بارها به ستوان ها گفته است که دستگاه های عمرانی باید این دستورالعمل را اجرا کنند و با هرگونه تخلف در این مورد برخورد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا