اجتماع و خانواده

افزایش پرونده‌های جرایم کودکان ناشی از ولنگاری فضای مجازی است

تی تی آنلاین/ خراسان رضوی عضو کمیسیون امنیت ملی و برون مرزی استفاده از اینترنت کودکان در کلاس‌های غیرحضوری گفت: کنجکاوی کودکانه به همه سایت‌ها و صفحات مجازی اضافه شده و روح و روان آسیب دیده است.

زهرا الهیان در خاتمه برگزاری دوره افزایش درک متولیان امور بانوان و خانواده در سراسر کشور که امروز در بارگاه شهید سلیمانی توسط استاندار خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در خصوص فرزندان خارج از ازدواج مشکلات جدی داریم. زنان ایرانی با ملی پوشان. قانونی که در مجلس دهم در این خصوص به تصویب رسید دارای ایرادات و ایراداتی است تا این قانون با مشکلات جدی امنیتی مواجه شود.

وی در خصوص تولد فرزند بدون سند افزود: بر اساس قانون حمایت از کودکان، وزارت کشور موظف به شناسایی کودکان فاقد مدرک است. این پدیده عمدتاً در بخش‌های خصوصی مانند سیستان و بلوچستان و خوزستان وجود دارد که وزارت کشور با همکاری سازمان ثبت احوال این مشکل را توسعه می‌دهد.

نماينده شوراي اسلامي كشور تصريح كرد: در كل كشور 3 ميليون كودك به دلايل از جمله عدم دسترسي به سامانه شاد از تحصيل در تاج منصرف شده اند. من می گویم این کودکان ممکن است مجبور شوند از مزاحمت های فضای مجازی که در طول زندگی ما به کودکان و نوجوانان کرونا وارد شده است، دوری کنند و از استفاده بیش از حد از تلفن و تبلت خودداری کنند.

تعداد پرونده های جرم کودکان

الهیان ادامه داد: ما تلفن و اینترنت را به فرزندمان دادیم تا کلاس چهره نداشته باشد و این پسر به تمام سایت ها و صفحات اینترنتی مستهجن سر زد و روح و روان فرزندمان از این موضوع جریحه دار شد. بر اساس گزارشی که دولت از سازمان ملی حقوق کودک دریافت کرده است، تعداد پرونده های جرایم کودکان به شدت افزایش یافته است که ناشی از زشتی سایبری فضا است.

طرح دفاع از فضای مجازی تا دو هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می گیرد

وی در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی گفت: ما بارها به توصیه حراست در مجلس عمل کرده ایم و رئیس شورا نیز قول داده است که تا دو هفته آینده این طرح در دستور کار مجلس قرار گیرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی هشدار داد: کشورهای اروپایی به پایان رسیده اند، خانواده سالم و سالم برای رشد کودک ضروری است. در فقه پیشرفته ما قوانین داخلی گاهی از قوانین بین المللی در حوزه اطفال اهمیت بیشتری دارد. قبل از به دنیا آمدن کودک، اسلام توصیه ها و برنامه هایی برای رشد و نمو جنین دارد.

الهیان هشدار داد: کمیته ملی حقوق کودک نگاهی جامع و احتیاط آمیز دارد و همه کودکان را تحت پوشش قرار می دهد و نه تنها به کودکان آسیب می رساند. اداره کل امور زنان باید نسبت به این سوالات حساس باشد. یقیناً از زمین فرزندان به عنوان سرزمین خانواده یاد می شود و اگر پاسخگوی خواسته های فرزندان نباشد، باید شامل امور زنان و خانواده ها نیز باشد. سوء استفاده از کودکان و آزار و بهره کشی جنسی از کودکان مسائلی است که نمی توانیم از آنها چشم پوشی کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا