اجتماع و خانواده

اقدامات کنترل سیلاب در حوزه‌های آبخیز مشرف به پایتخت در حال انجام است

مدیرکل سازمان سیلاب ، مراتع و آبخیزداری برای کنترل سیلاب و خدمات مدیریت آبخیزداری مربوط به وجود 11 آبخیز بحرانی مشرف به مادران در تهران ، گفت: فعالیت های مدیریت آبخیزداری و کنترل سیلاب در آن مناطق برای کاهش خطر سیلاب است. سر.

به گزارش تی تی آنلاین ، ابوالقاسم حسین پور وی اظهار داشت: از ترس از طغیان طرح مدیریت آب و کاهش مراکز جمعیت شهری و روستایی با هدف جلوگیری و کاهش آسیب در رودخانه 450 (8) 650 شهر و شهر در معرض خطر سیل در کشور تدوین شده است.

وی اضافه کرد: “شرایطی که در کلانشهر تهران نشسته است وجود دارد ، اما قله های خیلی تند از البرز جنوبی وجود ندارد که هیچ درجه ای از کاهش مناطق جذب آب در داخل شهر و اطراف آن و افزایش شدت سطلها ، و سیلاب های ناشی از تغییرات آب و هوایی از جمله مراکز پرخطر جمعیت وجود ندارد.” جاری شدن سیل یک خطر محسوب می شود.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب جنگل اضافه کرد: “بررسی سیلاب های تاریخی کشور نشان داد که تهران یکی از 12 سیلاب ویرانگر ایران در 40 سال در اوت سال 1987 سیل تجریش ناشی از ناگهانی خارج از سطل و تورم در حوضه آبریز دربند است.” گلاب دره و متأسفانه در رودخانه جان باخت و 300 خیریه آسیب جدی به بخش هایی از سر و زیرساخت ها وارد کرد.

حسین پور افزود: بیش از 40 هزار هکتار حوزه آبخیز بحرانی رودخانه مشرف به لزوم اجرای طرح های مدیریت آبخیزداری و کنترل سیلاب است.

وی به حوضه های آبخیزداری ، وردی وریش ، ولنجک ، تاریکه ، دربند و گلابدره دارآباد درست قبل از حوضه های آبخیزداری با خطر سیل مضر اشاره کرد و گفت: فعالیت های مدیریت آب و کنترل سیلاب در هفت حوضه آبخیز شتابزده است. این است.

حسین پور مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری در صورت جاری شدن سیل با دریافت تأیید ، از جمع آوری و دفع آبهای سطحی در سطح شهر مانند مدیریت سیلاب شهری و رویکرد پیشگیری از ریختن هواپیما خارج می شود و “ساخت آبخیزداری و پروژه های مدیریت آبخیزداری . “” در سطح شهرهای آبخیزدار با مشارکت شهرداریها با هدف کنترل سیلابها و رسوبات خود میزان ورود و خروج شهرها را ارزیابی کرده و از شهرداریها خواسته است تا فعالیتهای خود را در خارج از محدوده شهرها و در سطح شهر گسترش دهند و حوضه آبریز را تحت تأثیر قرار دهند. ایالت ها و شهرها ، بیشتر و بیشتر با بهره گیری از فرصت مشارکت در مدیریت سفره های آب موجود ، و پروژه های رهبری و مدیریت جنگل ها ، مراتع و سازمان مدیریت آبخیزداری به منظور کاهش ترس از رودخانه ها.

وی به توسعه استراحتگاه های طبیعی در نزدیکی مراکز جمعیت در اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری ، کنترل سیلاب ، افزایش استفاده از مناظر سبز و ایجاد مناظر آب در قالب پارک آبخیزداری با مشارکت شهرداری ها ، روستاها و افراد در مناطق آسیب پذیر کمک خواهد کرد. از جمله این ظرفیت های آبخیزداری ، از جمله موارد دیگر ، توسعه پایدار است.

براساس مرکز اطلاع رسانی خدمات ، مدیرکل دفتر سیلاب گفت: خسارت سیلاب در سالها به شهرها و روستاهای مناطق مختلف کشور و اثربخشی پروژه های آبخیزداری و مدیریت آبخوان در کاهش سیلاب و کمک به تأمین مراکز جمعیت در برنامه های ترس از سیل . و خواستار احیای خط بودجه “مدیریت حوضه آبخیزداری و کنترل سیلاب در مناطق شهری” ، سطح ملی برای بهره مندی از اعتبار و تقویت منابع برای سرمایه گذاری در منطقه شد.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا