بین الملل

امیرعبداللهیان: نتانیاهو در پایان عمر سیاسی جنایتکارانه خود قرار دارد

گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین؛ در حالی که با گذشت یکصد و ۱۶ روز از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، آمریکا همچنان به حمایت‌های بی شائبه سیاسی و تسلیحاتی از این رژیم و نخست‌وزیرش ادامه می‌دهد و آخرین محموله ارسالی شامل ده‌ها جنگنده اف‌ ۳۵، اف ۱۵ و بالگردهای آپاچی بود، وزیر امور خارجه ایران خطاب به دولتمردان کاخ سفید گفت که «نتانیاهو در پایان عمر سیاسی جنایتکارانه خود قرار دارد».

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که پیش از عملیات طوفان الاقصی با خطر فروپاشی کابینه‌اش مواجه بود و پس از این عملیات هم مدعی شد که حماس را نابود و اسرا را آزاد خواهد کرد، تاکنون به اهداف اعلامی خود نزدیک نشده است؛ آنچنانکه وزیر «وحدت ملی» اسرائیل چیلی تروپر با توجه به عملیاتی نشدن اهداف اعلام شده نخست‌وزیر این رژیم، باز هم نسبت به فروپاشی کابینه نتانیاهو هشدار داده است. 

منتقدان به سیاست‌های نتانیاهو از جمله «یائیر لاپید» هم عنوان می‌کنند که نتانیاهو توانایی مدیریت اسرائیل در دوران جنگ را ندارد و چندی پیش نیز بیش از ۴۰ نفر از مقامات سابق این رژیم خواستار «برکناری فوری» نتانیاهو از سمت خود شدند. 

 

امیرعبداللهیان که پیش از این هم گفته بود که آمریکا به شدت در کنار نتانیاهو درگیر جنگ شده و نخست‌وزیر این رژیم در تلاش است که ایالات متحده را درگیر دیگر جبهه‌ها نیز بکند، در واکنش به تحولات منطقه عنوان کرد که کاخ سفید به خوبی می‌داند که راه حل پایان جنگ و نسل‌کشی غزه و بحران کنونی در منطقه، سیاسی است و افزود: «دیپلماسی در این مسیر فعال است».

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا