اقتصادی

انویدیا شبکه‌ای از کارخانه‌های تراشه در ژاپن می‌سازد

شرکت انویدیا قصد دارد به ساخت یک اکوسیستم مرتبط با فناوری هوش مصنوعی در ژاپن کمک کند تا خواسته این کشور مشتاق کسب برتری در هوش مصنوعی را برآورده کند.

به گزارش تی تی آنلاین، جنسن هوانگ، مدیرعامل این شرکت، طی سخنرانی آغازین در دیدار با یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر اقتصاد ژاپن گفت: این شرکت مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا، به دنبال مشارکت با سازمان‌های تحقیقاتی، شرکت‌ها و استارتاپ‌های ژاپنی برای ساخت کارخانه‌های هوش مصنوعی خواهد بود. بنا بر اظهارات هوانگ، شرکت انویدیا، یک لابراتوار تحقیقاتی هوش مصنوعی راه اندازی خواهد کرد و در استارتاپ‌های محلی سرمایه گذاری می‌کند و درباره استفاده از هوش مصنوعی، آموزش عمومی می‌دهد.

تراشه‌های گرافیکی انویدیا که حجم زیادی از داده‌ها را با انجام محاسبات موازی، پردازش می‌کنند، به ابزاری پیشرو برای آموزش خدمات هوش مصنوعی تبدیل شده‌اند. قیمت‌ تراشه‌های انویدیا با تلاش شرکت‌ها و دولت‌ها برای توسعه توان هوش مصنوعی خود، افزایش پیدا کرده است. طبق گزارش‌های خبری محلی، هوانگ اوایل هفته جاری با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، ‌ دیدار کرد و قول داد تمام تلاش خود را برای اولویت دادن به ژاپن انجام دهد.

هوانگ گفت: ما شبکه‌ای از کارخانه‌های هوش مصنوعی را در ژاپن خواهیم ساخت تا ژاپن بتواند داده‌های جامعه را پردازش کند و برای جامعه و صنعت، اطلاعات ایجاد کند.

توکیو در تلاش است تا با استفاده از تخصص خود در علم مواد و ابزارهای ساخت تراشه و با تامین میلیاردها دلار یارانه برای افزایش تولید داخلی نیمه‌رساناهای پیشرفته، رهبری فناوری را به دست بگیرد. اما تاکنون از سهم عمده‌ مزایای مربوط به هوش مصنوعی مولد، بی‌نصیب مانده است.

مدیرعامل انویدیا اظهار کرد: ژاپن می‌تواند اکوسیستم هوش مصنوعی خود را بسازد.

هوانگ به وزیر اقتصاد ژاپن گفت: ژاپن از تخصص فنی و توانایی صنعتی برای ایجاد هوش مصنوعی خود در کشورش برخوردار است. ژاپن می‌تواند زیرساخت هوش مصنوعی خود را بسازد و از داده‌های ژاپنی استفاده کند و هوش مصنوعی خود را ایجاد کند. هیچ دلیلی برای صادرات داده‌های ژاپن وجود ندارد. دلیلی برای صادرات هوش مصنوعی ژاپن وجود ندارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت انویدیا، تراشه ها و سرورها را برای شرکت‌های ژاپنی از جمله سافت بانک، NEC Corp و شرکت تلگراف و تلفن نیپون فراهم می‌کند که در رقابت برای ساخت مدل‌های زبانی بزرگ و زیرساخت مختص هوش مصنوعی در ژاپن هستند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا