اجتماع و خانواده

ایجاد سامانه رصد اشتغال و تعیین سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال

رئیس جمهور تهران از ایجاد برنامه نظارت و تعیین اجزای سازنده هر یک از ماشین آلات خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین محمد تهرانی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تهران که با حضور حامد ویس کرمی، مدیرکل تعاون کار و اجتماعی استان تهران، قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان مشاغل صنعتی و گروهی استان تهران و نمایندگان ارشد استان برگزار شد، سخنرانی کرد. و نهادهای دولتی با توجه به نامگذاری سال 1301 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، دانش بنیان و تسهیم شغل، هدف اولیه کار برای یک صنعت خاص و سرمایه گذاری در شهر تهران دستیابی به اشتغال پایدار است.

وی افزود: در واقع رفع موانع و مشکلات استفاده و رونق تولید در شهرستان یکی از مهمترین راهکارهای انجام کار دولت سیزدهم است. حفظ نیروی کار و سرمایه گذاری وظیفه یک دولت دموکراتیک و انقلابی است و همه دستگاه های اجرایی دولت موظفند در تعهد و سرمایه گذاری دولت متحمل زحمات زیادی شوند.

ادامه می‌دهد: سامانه ویژه ایجاد و ثبت اجرایی آمار نیروی کار در حوزه خود با استفاده از سامانه نظارتی ایجاد می‌شود و براساس آمار و اطلاعات این سامانه، اشتراک‌گذاری داده‌های مورد استفاده مشخص می‌شود. .

حامد ویس کرمی، مدیرکل تعاون، کار و ایمنی اجتماعی استان تهران در حاشیه این دیدار گفت: اهمیت کار بر همگان روشن است و رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید داشته اند. وزارت کار در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی فرصت شغلی ایجاد کرده است و همچنین 42 هزار فرصت شغلی در استان تهران افزایش یافته است.

وی افزود: اکثریت اسناد بالادستی استان مشاهده شده و جمعیت، نرخ بیکاری، محرومیت، عملکرد دستگاه ها و بسیاری از مشکلات دیگر منجر به این مشکلات شده است. ما به عنوان یک ابزار اجرایی، وقف اجرای سیاست های حاکمیتی برای تضمین امنیت شهروندان خود هستیم.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران تاکید کرد: فرصت های شغلی باید روزانه رصد شود. در زمینه اشتغال روستایی نیز موضوع تامین اعتبارات لازم به صورت میدانی در نظر گرفته شده است و توانمندی های قرض الحسنه برای اشتغال خانواده نیز عملی شده است. تمامی دستگاه ها و دستگاه ها باید دارای اعتبار لازم باشند.

قدرت الله محمدی مدیرعامل جامعه صنعتی و سازمان مشاغل استان تهران گفت: رویکرد ما تامین اشتغال است و در این راستا به تشکل های شرکت های علم بنیان توجه زیادی داریم. مشاغل خانگی در این زمینه بسیار حائز اهمیت هستند و انواع پارک بازار در تهران ساخته می شود.

وی افزود: سازمان صنایع و مشاغل تهران برای بهره برداری از بازار داخلی و ایجاد مزیت در آن مدت وارد میدان شده است. بسیاری از مقاصد تهران را می توان به منطقه جاده تبدیل کرد و گردشگری نیز به معنای ایجاد شغل است.

وی با اشاره به ایجاد کالاهای ثابت گفت: در این بازارها سود ثابتی ایجاد شده است که بیش از پنج هزار دلال در تهران به مدت چهل روز در بازار مستقر هستند و تا بیست روز آینده بازار دیگری ایجاد می شود. در این بازارها رهبران زن برای مشارکت در خانواده ها منصوب می شوند.

وی آغاز کرد: 100 پرونده خالی تنظیم و سفارش این ورودی ها انجام شد. قول می دهیم تا پایان سال 10 هزار نفر دیگر به اشتغال تهران در این کشورها اضافه شود که بیش از 20 سال پیش در ایران بیش از 50 میلیون نفر جمعیت دارند و می خواهیم همه این افراد شغل داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا