اجتماع و خانواده

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور/ کاهش دما تا ۱۲ درجه

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور و کاهش دما تا 12 درجه سانتیگراد، توصیه هایی را به کشاورزان، باغداران و … ارائه کرد.

به گزارش تی تی آنلاین سازمان هواشناسی کشور نارنجی بارش برف، باران و وزش باد شدید همراه با کاهش محسوس دما و رعد و برق، وضعیت جوی را در روز سه شنبه (9 آذر) در غرب کردستان و در آذربایجان غربی، چهارشنبه (اول آذرماه) در آذربایجان غربی، شرق پیش بینی می کند. آذربایجان، اردبیل و کردستان، پنجشنبه (2 دی) در اردبیل، گیلان، مرکز غرب کردستان، مازندران و جمعه (3 آذر) در گیلان، مازندران، اردبیل و ارتفاعات قزوین، البرز، تهران پایدار رخ دات.

در این شرایط آبگرفتگی معابر عمومی، پارک‌های آبی، نهرها و مسیل‌ها، لغزندگی معابر، کاهش دید و کولاک، مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و بارش برف، تاخیر و یا احتمال خرابی پروازها دور از انتظار نیست. جاده ها و شهرک ها برای برف روبی، وسایل نقلیه مجهز به تجهیزات زمستانی و تدارک کافی، ممانعت از هرگونه تصرف کوهستانی، جلوگیری از تأخیر و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، قطع گزارشات و تخلفات پل ها. از رودخانه ها و ناوگان، و آماده سازی برای بادهای شدید.

به گزارش تی تی آنلاین، هشدار هواشناسی کشور رنگ زرد سه شنبه (29 آذر) بارش برف، باران و گاهی وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما در برخی مناطق و طوفان گرمسیری همراه با طوفان در کهگیلویه و بویرا آذربایجان، آذربایجان شرقی. نیمه شمالی آذربایجان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، نیمه شمالی فارس، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی خراسان، یزد و چهارشنبه (اول آذرماه) در گیلان، مازندران، خراسان شمالی و خراسان جنوبی پیش بینی می شود. .

شیوع این طوفان‌ها در روز پنجشنبه (2 دی) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان جنوب غربی، مرکز شرق کردستان، کرمانشاه، زنجان و قزوین و روز جمعه (3 آذرماه) در استان‌های آذربایجان شرقی و جنوب غربی خواهد بود. . آذربایجان، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، تهران و البرز مورد نیاز است.

در این شرایط از لغزندگی جاده ها، کاهش دید، کولاک برفی، احتمال طغیان جاده های باریک، احتمال اصابت رعد و برق و احتمال تاخیر در پرواز استفاده می شود، ماشین های اجرایی آمادگی بالا را برای برف روبی مناطق سردتر و نصب را توصیه می کنند. تجهیزات و تجهیزات زمستانی برای عبور وسایل نقلیه در رودخانه ها و نهرها.

به گزارش تی تی آنلاین، برنامه هواشناسی کشور به کشاورزی هشدار داده است ردرنگ از روز جمعه (3 دی) نفوذ توده هوای سرد با کاهش محسوس دما بین 10 تا 12 درجه سانتیگراد و احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی قابل پیش بینی است. این شرایط جوی روز جمعه (3 آذرماه) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان، روز شنبه (4 دی) در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل گیلان و کرمانشاه دور از انتظار نیستند.

این وضعیت آب و هوایی یکشنبه (26) در خراسان شمالی، خراسان، رضوی، خراسان، مازندران، گلستان، سمنان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، ایلا، خوزستان. و روز دوشنبه (26 دی) در فارس، بوشهر، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال آسیب به محصولات کشاورزی و تجهیزات متعلق به سازمان هواشناسی وجود دارد ویلا و باغ استفاده از کودهای پتاس (سولوپتاس) و ترکیبات بور و روی (به عنوان خرس میوه) و کودهای آمینه اسیدی به طور غیرمستقیم در بالای درختان، برای تقویت درختان در سرما، افزایش رطوبت در مزارع و باغ ها، کنترل محیط. درجه حرارت توسط توصیه به آبیاری گیاهان جوان و درختان آسیب پذیر (پلاستیک سیاه، کیسه، پلی اتیلن و نایلون) در هنگام آبیاری.

از دیگر توصیه‌ها می‌توان به پرهیز از هرس درختان، عسل در باغ‌ها، تسریع انتقال محصولات به فروشگاه‌هایی مانند ذرت در سیستان و بلوچستان و مرکبات در گیلان، مازندران و کرمان، سوزاندن آتش و دود در مزارع در پیاز و سیب‌زمینی گمنام کرمان اشاره کرد. استان. کار با کود خاک رس در باغات.

برای سالن ها پرورش قارچ، گلخانه و انبار تهویه به دلیل کاهش دما، تنظیم دما و تامین غذای اتاق ها، تنظیم دما و رطوبت انبار به دلیل افزایش رطوبت برای جلوگیری از آسیب به بیماری های قارچی توصیه می شود.

توصیه های ارائه شده توسط مالکان دادگاه های انبار و دام به دلیل کاهش دما، تنظیم دما و در دسترس بودن غذای سالن ها، آماده سازی گاو پرانرژی برای تغذیه دام به دلیل کاهش دما، جلوگیری از نفوذ هوای سرد به داخل سالن، نظارت بر وضعیت پرنده قابل پخش است. نظارت بیش از حد تیز در آنفولانزای طیور به دلیل کاهش گرما و سرما در اثر تلقیح گاوهای سبک و سنگین تب برفکی مشاهده شد.

سازمان هواشناسی کشور برای استخرهای ماهی استخرهای آبزی به دلیل پوشش ابر و دما و با فشار دادن سطح یخ استخر در آب و هوای سرد، از چشمه‌های آب گرم دور می‌شوند و به دلیل پرهیز از آب و هوا، به‌منظور تهویه و تغذیه ماهی‌ها در این شرایط و به دلیل پرهیز، به نصف میزان طبیعی تغذیه می‌کنند. عشایر و سوسک های کوچک عایق کاری و محافظت از کندوها در برابر سرکوب دما، افزایش کلنی به منظور افزایش و کنترل کنه های کوچک و کوچک در کندوها به ویژه در مناطق سردتر توصیه می شود.

توصیه صاحبان سازمان هواشناسی تجهیزات و تجهیزات کشاورزی اگزوز آب و لوله های جمع آوری، سیستم ها و ابزار آبیاری مناسب در آب و هوای سرد، استفاده از رادیاتورهای ضد یخ در ماشین آلات کشاورزی و ادوات کشاورزی برای کاهش حفاظت حرارتی در فرآیند.

در ادامه این هشدار آمده است: اوایل روز جمعه (3 دی) در اکثر استان ها برف شروع می شود که به محصولات و ادوات کشاورزی خسارت وارد می کند.

این شرایط جوی روز جمعه (23 دی ماه) در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، آذربایجان، در غرب آذربایجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین، روز شنبه (14 آذر) در استان های گلستان، اردبیل، گیلان، مازندران; کردستان، زنجان، قزوین، تهران، آذربایجان غربی، البرز، کرمانشاه، خراسان شمالی، سمنان و در روز یکشنبه (26 دی) در استان های خراسان، خراسان، رضوی، خراسان جنوبی با احتمال خسارت به محصولات زراعی و ادوات کشاورزی. .

در این شرایط جوی سازمان هواشناسی در حال تقویت سازه و پوشش گلخانه های ناشی از برف به ویژه در استان های ساحلی، تامین غذای مناسب برای برف، برف روبی از شاخه های درختان و تامین غذای کافی است. برای سالن‌های پرورش و علف‌ها، گله‌ها و مرغ‌های کافی را برای تغذیه با توجه به شرایط برفی توصیه می‌کنند.

به گزارش تی تی آنلاین هشدار نارنجی سازمان هواشناسی حاکی از آن است که پدیده های جوی می تواند اثرات منفی داشته باشد و خساراتی به همراه داشته باشد. هشدار نارنجی برای ارائه دستگاه های مسئول برای درمان این پدیده مضر صادر می شود، هشدار زرد نشان دهنده یک پدیده جوی آینده است که می تواند از سفر و فعالیت های روزانه جلوگیری کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا مردم برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی سنگین تر از حد معمول هستند آماده شوند. مسئولان اما نسبت به این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا