حوادث

بازداشت مالخر ارسال‌کننده گوشی به خارج از کشور/ باند ۳خواهر خشن منهدم شد

رئیس کل پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارقی که قصد ارسال گوشی های مسروقه به خارج از کشور را داشت، خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین، سرهنگ علی ولی پور گودرزی به تشریح ماموریت های چهارگانه پلیس آگاهی در روز گذشته پرداخت و گفت: اولین ماموریت مربوط به دستگیری جاعل یک برند معتبر است. بحث این پرونده پس از آن مطرح شد که حقوقی دو شرکت معتبر مواد غذایی و بهداشتی در تهران و شکایتی مبنی بر وجود علائم جعلی در اقدامات ماموران مطبوعاتی مطرح شد و بررسی‌های اولیه نشان داد سه جوان در مکانی نامشخص به غذای معروف دروغ گفته‌اند. . برندها و سلامت شروع به فروش کالاهای تقلبی کردند و بسیاری موفق شدند تهران را فریب دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران مشمول: کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی در مرحله یکم، روش های نوین کشف جرم و تحقیقات شبانه روزی، هویت و مخفیگاه متهمان را در تهران به جنوب شناسایی کردند. و پس از هماهنگی لازم با اقتدار قاضی به مخفیگاه مقصر مراجعه و سه مرد را پیدا کردند و مرد جوان به اتهام دروغ و کلاهبرداری دستگیر و به مقر منتقل شد.

گودرزی ادامه داد: متهم پس از انتقال به شعبه سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه به جرم جعل و کلاهبرداری اعتراف کرد. همچنین از مخفیگاه های آنان نیز بازدید شد که در آن ادوات جعلی و کلاهبرداری و کالاهای وانمودی شامل 300 گاری ترخیص شده و 220 اقلام خوراکی کشف و ضبط شد.

رئیس کل پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضائی، متهم برای شناسایی جرایم احتمالی و شناسایی سایر مالباختگان در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. همچنین کارشناسان ارزش دارایی های کلاهبرداری شده را 20 میلیارد ریال عنوان کردند.

زورگیر مسافربانما اسیر شد

وی همچنین از دستگیری زورگیر خشن مصافیربارنما در شرق تهران خبر داد و گفت: در پی زورگیری از شهروندان شرق تهران، رسیدگی به پرونده از پایگاه چهارم تهران بزرگ در دستور کار کارآگاهی تئاتر قرار گرفت. پلیس آگاهی تحقیقات مقدماتی کارآگاهان پایگاه 4 پلیس آگاهی نشان داد که دو مرد جوان در پوشش سرنشین با خودروی خود شهروندان را بدرقه کرده و با چاقو به زورگیری می کنند. این دو مدافع در صورت مقاومت مسافران از زور استفاده می کردند.

ولی پور گودرزی گفت: کشفیات پایگاه چهارم پلیس آگاهی در مرحله اول با استفاده از روش های علمی کشف و آگاهی جرم، مجرم را شناسایی و متوجه سابقه دار بودن وی شدند. ماموران با اطلاع از این موضوع اقدام به شناسایی مخفیگاه یکی از متهمان در جنوب تهران کردند. مقداری اموال مسروقه نیز از این محل کشف شد.

وی با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی 10 شهروند را متهم کرد و افزود: متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر زورگیری از شهروندان در شرق تهران با همکاری همدست خود اعتراف کرد. در حال حاضر با دستور قانونی از سوی مقام قضائی، متهم برای شناسایی جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان و تحقیقات بیشتر برای دستگیری همدستش در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی پلیس آگاهی پلیس آگاهی پلیس آگاهی پلی قرار گرفت. بارور

خواهران خشن دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی پایتخت همچنین از مرگ این سه خواهر توسط باند خشن خبر داد و گفت: در پی وقوع سرقت خشن از پیرزنی در شمال تهران، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت. تیم زبده کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ. تحقیقات اولیه کارآگاهان نشان داد سه زن جوان مالباشتی به عنوان پرستار وارد خانه شده و با قبول امانت، اشیای قیمتی خانه را شناسایی و اقدام به سرقت کردند.

وی گفت: سارقان حرفه ای پس از شناسایی اشیای قیمتی خانه، دست و پای پیرزن را با فولاد بستند و دلار، طلا و … را با خود بردند. اقدام به سرقت کردند به تدریج با استفاده از روش های نوین کشف جرم و تحقیقات شبانه روزی به هویت موضوع پی بردند و متوجه شدند که هر سه متهم با خواهرشان رابطه دارند.

ولی پور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان با کشف این احساس و انجام اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند که این سه خواهر جزو سارقان با سابقه بوده و در ادامه به اختفای آنها در جنوب تهران اشاره کردند. اما ماموران به دنبال دریافت این موضوع بودند و راهب پس از دستورات قضایی به مخفیگاه متهمان رفت و در عملیاتی غیرمنتظره آنها را دستگیر کرد.

وی گفت: متهم پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی در تحقیقات مقدماتی به جرم خود مبنی بر تجاوز به زن مسن اعتراف کرد و مدعی شد برای تامین هزینه های اعتیاد و خرید مواد مخدر اقدام به این سرقت کرده است. همچنین با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهمان برای شناسایی جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی پنجم قرار گرفتند و همچنان مشکل ادامه دارد.

فروش پوشش تلفن همراه در تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری فروشنده موبایل در تهران با کشف 50 دستگاه گوشی تلفن همراه خبر داد و گفت: متهم 300 دستگاه را به کشورهای همسایه منتقل کرده است. رسیدگی به این پرونده در اولین روزهای آذرماه جاری در اقدام ماموران مطرح شد و در اولین بررسی از فعالیت یک وام دهنده حرفه ای در جنوب تهران مطلع و بلافاصله وارد عمل شد. بررسی های بیشتر مقامات حاکی از آن بود که یکی از شهروندان یکی از کشورهای همسایه از سارقان گوشی تلفن همراه خریداری و به یکی از کشورهای همسایه ارسال کرده است.

در مرحله بعد کارآگاهان با استفاده از روش های علمی کشف جرم و راهکارهای اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را شناسایی و پس از هماهنگی های لازم با مقامات قضایی، مخفی شده و عوامل حرفه ای مالخر را دستگیر کردند. . در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد مرد جوان پس از خرید از سارقان 300 دستگاه گوشی تلفن همراه را به کشور همسایه ارسال کرده که در بازرسی از منزل وی 50 دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد.

ولی پور گودرزی با تایید اینکه متهم به جرم سرقت پول و موبایل از سارقان اعتراف کرد، گفت: زمانی که متهم دستور قانونی از سوی مقام قضایی متهم شناسایی شد. تا بتواند از حقایق جنایات مطلع شود. 18 اداره اطلاعات به افراد ناپدید شده افشاگری داده شده است.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا