اجتماع و خانواده

بازنگری طرح تفصیلی شهر تهران با رویکرد شهر ایرانی_اسلامی

سرپرست معاونت طراحی و معماری شهری شهرداری تهران با بیان ضرورت بازنگری طراحی شهر تهران گفت: این پروژه با رویکرد سرمایه ایرانی – اسلامی در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش تی تی آنلاین و بر اساس گزارش های مردمی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران؛ حمیدرضا صارمی، مدیر چهارم شهرداری تهران که برای بازدید به منطقه 3 ارجاع شده بود، با اشاره به کمبود در شهر تهران گفت: یکی از هزاران تحقیق و تفحص در شهر تهران تبعات زیادی دارد و حقوق شهروندی را تضییع کرده است. “، عدم وجود مشکل. این مشکل دیروز و امروز گزارش نشده است، تهران سال هاست که با این معضل دست و پنجه نرم می کند و متاسفانه برنامه های اپوزیسیونی که در چند سال گذشته در این استان تدوین شده است، نه تنها به حل این مشکل کمک نمی کند، بلکه کمک می کند. تا حد قابل توجهی شکست خورده است، به طوری که امروزه نگرانی تاکسی ها هم برای بازدیدکنندگان از منازل و هم برای ساکنان شهر به یک موضوع جدی تبدیل شده است و گاهی اوقات ترافیک روزافزون و مسدود شدن جاده ها و خیابان ها شهری شده است.

سرپرست معاونت شورای شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: منطقه 3 نیز یکی از مکان های انبوه مراکز اداری، درمانی و تجاری است که کمبود خودرو و اختلال در محدوده ایجاد شده را تشدید کرده است. منطقه 3 برنامه درسی نمونه ای از همه محله ها و محله هایی است که از این معضل رنج می برند و باید گفت شاهد سونامی خودروها در محله های شهر هستیم که با ترافیک و آلودگی هوا سروکار دارند. کمبود فضا آسایش شهروندان را سلب کرده است. برای رفع این معضل، راهنمایی های مدبرانه در دستور کار خودروهای حاشیه ای از سوی معاونت حمل و نقل و شهرسازی با اولویت جمعیت و استفاده از فناوری اطلاعات قرار می گیرد.

وی افزود: اتخاذ سیاست های صحیح، هنجارهای صحیح و ابزارهای کارآمد برای استفاده از این حوزه گام بلندی در جهت رفع مشکلات موجود است. به همین دلیل معاونت شورای شهرسازی و معماری شهرداری تهران تلاش کرد تا مطالعاتی در این زمینه در خصوص آسیب شناسی و بررسی عملکرد خودروهای زمینی در شهر تهران و در این زمینه در پژوهشی با عنوان «بررسی قوانین خودرو در کلانشهر تهران» انجام دهد. مصوبات شورای حمل و نقل و قاچاق شورای عالی دیوان عالی ایران به دنبال ارائه شورای بین المللی کمیته حمل و نقل و قاچاق است.

تهیه شوراهای محلی جدید ده ونک

معاون طراحی و معماری شهر تهران در ادامه سخنان خود با نمایش طرح بومی ده ونک گفت: ده ونک یکی از قدیمی ترین روستاهای اطراف تهران بوده که با گسترش شهر این شهر بسیار زیبا شده است. یکی از محله های تهران. با توجه به شرایط خاص این محله، طراحی خاص و توسعه فضای سبز و نداشتن سند برای برخی املاک، ساخت و ساز چندانی در آن صورت نگرفته است. این محله که ده ها سال منطقه یخ زده بود، اکنون یکی از محله های ده ونک تهران است و این محله به صورت فرسوده و تا حدودی فرسودگی و رکود اجتماعی به وجود آمده است. غوغایی در محله

صارمی ادامه داد: طرح تفصیلی که ده ونک در گذشته تهیه کرده است به دلیل مغایرت با جمعیت و ناتوانی در تامین نیاز تاسیسات و بازسازی اخیر سازمان با کمک اداره توسعه محلات و مشارکت ذینفعان مورد بازنگری قرار می گیرد. او که با دخالت و تسلط زیاد کسانی که در عمل سبک خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده بودند، آماده و مورد تایید قرار گرفت، شکایت کرد که دادگاه نیز از شورای نگهبان استعلام دریافت کرده است و تاکید می کند که حقوق افراد در این شورا رعایت نمی شود. نقض و رد شود، بازنگری با در نظر گرفتن تمامی ویژگی ها و ویژگی ها در مطالعات نهایی انجام شد.

وی افزود: با توجه به ارزش ده ونک و اهمیت فضای باز با ارزش های تاریخی و اکولوژیکی این محله، یکی از رویکردهای ما برای کاهش تعارضات و چالش های این توسعه محلی، استفاده از رویکرد حقوق ترانزیتی است. مناسب و برای جلوگیری از توسعه بیشتر در کشورها و مناطق دارای ارزش شهری.

بررسی سیاست تفصیلی تهران با رویکرد ایرانی-اسلامی

همچنین بیانگر لزوم بازنگری در سیاست فردی تهران با توجه به منویات مقام معظم رهبری، قانون اساسی مرحله دوم انقلاب اسلامی، ضوابط توسعه، توسعه علمی و سیاست شهردار تهران است. با گذشت حدود 10 سال از ابلاغ این طرح، هیچ اقدام جامعی صورت نگرفت. هنوز اینجا قرار است ظرف پنج سال سوم برنامه این بررسی تا پایان سال سوم توسعه انجام شود و در نهایت ضوابط ارسالی نیز باید تصویب و در ماده 5 کمیسیون ثبت شود که هنوز به تصویب نرسیده است. ساخته شده، تائید و ابلاغ شود. .

صارمی تصریح کرد: با توجه به برآوردهای دقیقتر دریافتی از طراحی و تغییرات مهمی که در شهر تهران رخ داده است، بررسی طرح منحصر به فرد طراحی شهری ایرانی-اسلامی، نزدیک شدن به منویات مقام معظم رهبری.مدظله العالی ) کار مهمی است، به زودی برای تشکیل تیم ویژه معاونت شهرسازی و معماری اقدام خواهیم کرد.

وی معایب عمده طرح امروز را مسائل پهنه بندی، سازه های محقق نشده، انحراف از طرح و … عنوان کرد.

سرپرست معاونت شورای شهر و معماری شهرداری تهران تاکید کرد: البته بازنگری در طراحی منحصربفرد تهران لزوما به معنای آماده سازی مجدد طرح به صورت جزئی نیست، بلکه در مرحله بازنگری های دقیق تری است؛ در حالی که این طرح به صورت دقیق در نظر گرفته شده است. بررسی بخش‌های مختلف از جمله طرح نظارت دقیق‌تر برای تغییرات پهنه‌ها و کاربری‌ها، بررسی قوانین و مقررات (مشابه موارد ذکر شده در اصلاحیه قوانین و مقررات) و همچنین تکمیل سایر کارها. تهیه مکان ها و طرح های موضوعی در صورت نیاز (عنوان اسناد توسعه درجه سه) و غیره از جمله اقداماتی است که برای تعیین صحت مورد استفاده قرار می گیرد.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پایان با اشاره به زیربنای مستحکم در منطقه 3 گفت: در صورت عدم خدمات رسانی، اقدام مناسب از جمله نمی تواند جبران کند. به عبارت دیگر می تواند اثرات منفی اجتماعی داشته باشد و منجر به کمبود کارگر در محله شود و لازم است قبل از هر تجمیع جنبه های اشتغال و یادگیری عمیق در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا