اجتماع و خانواده

بازوی قم برای پرندگان مهاجر بازگشایی شد



تی تی آنلاین / قم مدیرکل حفاظت از محیط زیست گفت: از ابتدای امسال قم به دلیل افزایش برف و باران و تالاب های تالاب بار دیگر به زیستگاه پرندگان مهاجر تبدیل شده است.

سیدرضا موسوی مشکینی در گفت و گو با تی تی آنلاین ، اظهار داشت: `در سال های اخیر افزایش بارندگی باعث شده رودخانه های قمرود و قره چای برای دومین سال متوالی در جریان باشد و آبیاری دشت ها و تالاب های قم باعث شادابی این مناطق شده است. تبدیل شده است “

وی همچنین اضافه کرد: فعال شدن تالابهای بدون شکار ، حوضه سلطان و دشت ماسیل پس از باران مداوم ، پتانسیل بقا و بقاء آبهای شرب در این مناطق و پتانسیلهای زیست محیطی آنها را فراهم می کند. برگشتم. “

مشکینی در مورد تأثیر بارندگی در آلودگی هوا و کاهش سطح گرد و غبار ، اظهار داشت: “سیلاب و معیشت مردم در مناطق مسطح و تالاب ها تأثیر عمده ای بر آلودگی فصل گرم و پایین آمدن سطح گرد و غبار داشته است. ما شاهد روزی از هوای پاک و تازه در ایالت هستیم.

با توجه به مطالبات این بخش ، مدیرکل حفاظت از محیط زیست گفت: ما به طور جدی پیش بینی افزایش میزان آب آزاد شده از 15 سد بند ناف در تابستان و عدم برداشت بیش از حد کشاورزان را داریم. توزیع حقوق آب محیطی در تاریخ 6 ژوئن و آگادیر به طور طبیعی بیشتر از سال گذشته خواهد بود.

از این گذشته ، مشکینی گفت: قم یکی از مرطوب ترین مناطق کشور است و به دلیل ظرفیت زیاد محیطی ، هر ساله پرندگان مهاجر را دریافت می کند. از طرف دیگر ، این تالاب ها که مساحتی در حدود 100000 هکتار را در بر می گیرند ، 10٪ از منطقه جغرافیایی ایالت را اشغال می کنند.

انتهای پیام


تمام مقالات سایت توسط استخراج اخبار روز، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، لذا مسوولیت نوشته های سایت بر عهده منابع خبری بوده و وب سایت تی تی آنلاین هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا