بین الملل

بایدن خطاب به زلنسکی: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد

رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری مشترک با همتای اوکراینی خود تاکید کرد، اجازه نخواهد داد رئیس جمهوری روسیه در جنگ علیه اوکراین پیروز شود و حمایت از این کشور به معنای حمایت از آزادی است.

به گزارش تی تی آنلاین، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در این نشست خبری با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود در کاخ سفید گفت، از کنگره خواسته است کار درست را انجام داده و از آزادی‌ها دفاع کند.

وی به همتای اوکراینی خود گفت، کنگره نباید به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هدیه کریسمس بدهد.

بایدن اعلام کرد، ۲۰۰ میلیون دلار برای حمایت از اوکراین در جنگش با روسیه اختصاص داده است.

زلنسکی هم گفت، در واشنگتن راه‌های حمایت از نیروهای هوایی اوکراین در مقابله با روسیه را بررسی می‌کند. وی افزود، نیروهای کشورش در پیشروی مخصوصاً در دریای سیاه ادامه می‌دهد.

زلنسکی در ادامه افزود، با بایدن درباره تولید مشترک تسلیحات و اهمیت تسریع در این امر صحبت کرده است.

وی همچنین گفت، اوکراین به انجام اصلاحات در مسیر پیوستن به اتحادیه اروپا ادامه می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پیش در توییتی نوشت، به پوتین اجازه نمی‌دهد موفق شود و افزود: «قبلاً از من شنیده‌اید که می‌گویم ما در نقطه عطفی در تاریخ ایستاده‌ایم و این هنوز هم صحیح است و ایستادن در کنار اوکراین به معنای ایستادن در کنار آزادی است».

وی گفت، مشتاق است امروز از بازگشت زلنسکی به کاخ سفید استقبال کند.

ایالات متحده از ماه فوریه ۲۰۲۲ از مقامات اوکراین در جنگ با روسیه حمایت می‌کند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا