استان ها

بخشش اولیاء دم و رهایی یک قاتل از قصاص نفس در شب مبعث

تی تی آنلاین/فارس در شب عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) و با حضور رییس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی فارس  و حضور در منزل اولیاء دم مرحوم حسین احمدی کمال‌آبادی ضمن بخشش قاتل فرزند خود از قصاص قاتل منصرف شدند.

رئیس کل‌ دادگستری استان فارس امشب، ۱۸ بهمن در حاشیه مراسم بخشش اولیا دم ضمن تقدیر از اقدام کریمانه و انسانی این خانواده با اشاره به اینکه این اقدام انسان دوستانه و در اوج اقتدار باقیات صالحاتی برای آنان خواهد بود، گفت: بی تردید عزت شما در دنیا ‌و آخرت افزون خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه تلاش اعضای شورای حل اختلاف و متنفذین برای اخذ رضایت و سازش در این پرونده ۱۰ سال به طول انجامید، افزود: این زندانی پس از اعلام رضایت با تبدیل قرار از زندان آزاد شد.

رئیس شورای قضایی استان فارس افزود: عفو و بخشش نیازمند عزم راسخ و تلاش و پشتکار در جهت غلبه بر خشم است و کسی که بتواند چنین صفت عظیمی را در خود رشد دهد بی تردید از جایگاه والای معنوی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: بی تردید کوشش برای بخشش و گذشت احساس رضایت و خوشبختی بیشتری را به انسان می‌دهد، همان‌گونه که خداوند متعال در آیه ۱۷۸ سوره بقره عفو و گذشت به ویژه در حال قدرت بر انتقام و مجازات را می‌ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می‌گذرند و با بزرگواری چشم برمجازات می‌بندند؛ آفرین می‌فرستد و این اقدام کریمانه را  به عنوان معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می‌دهد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا