ورزش

برد راحت مقصودی در انتخابی المپیک پاریس/ صعود چهار بوکسور ایران به دور دوم

چهارمین بوکسور ایران موفق شد با شکست حریف خود، راهی دور دوم رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود.

به گزارش تی تی آنلاین، بامداد امروز (چهارشنبه – ۱۶ اسفند ۱۴۰۲)، در ادامه رقابت‌های بوکس انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس که به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است، مسلم مقصودی به عنوان چهارمین بوکسور تیم ملی ایران مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت.

بوکسور وزن ۷۱ کیلوگرم ایران در نخستین گام مقابل «نیدال فقها» از فلسطین به روی رینگ رفت که حریف خود را به راحتی شکست داد و راهی دور دوم این مسابقات شد. مقصودی در دور بعدی به مصاف برنده مبارزه «پرینس سولومون» از ترینیداد و توباگو و «پاکلا آره‌نا» از لسوتو خواهد رفت.

ساعتی قبل نیز علی حبیبی‌نژاد بوکسور وزن ۶۳.۵ کیلوگرم ایران، در نخستین گام به مصاف «مسفین بیرو» از اتیوپی رفت که در مبارزه‌ای تماشایی موفق به شکست حریف خود شد. حبیبی‌نژاد در مرحله بعد با «پاتریس» از بریتانیا روبه‌رو خواهد شد. 

این رقابت‌ها از روز یکشنبه، ۱۳ اسفند با حضور ۶۳۲ بوکسور از ۱۱۲ کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی‌) ایتالیا آغاز ‌شده و تا بیست‌ویکم همین‌ ماه ادامه دارد. این مسابقات، حکم انتخابی المپیک پاریس را دارد و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می‌شوند. 

تیم ملی ایران نیز با ۶ بوکسور راهی ایتالیا شده است. هدایت تیم ملی ایران را «فونتانا»ی کوبایی به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

ترکیب تیم اعزامی ایران به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: دانیال شه‌بخش

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم: علی حبیبی‌نژاد

وزن ۷۱ کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن ۸۰ کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن ۹۲ کیلوگرم: پوریا امیری

وزن ۹۲+ کیلوگرم: ایمان رمضان‌پور.

انتهای پیام

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا