فرهنگ و هنر

بررسی اعزام زائران ایرانی به عراق

شورای برنامه ریزی و هماهنگی سازمان ایالتی را که اولین بعثه سفر مقام معظم رهبری و اعزام ایران به حرم مطهر در عراق ، به ویژه در اربعین حسینی انجام شده است ، بررسی کرد.

به گزارش تی تی آنلاین ، پس از مشورت بین وزارت امور خارجه و مقامات سازمان حج عراق که نخست وزیر فرهنگ ، گلو و مسئول شورای برنامه ریزی بعث و سازمان حج برای اولین بار با ارسال ارتباطات محدود به ایران تمدید شد حرم مطهر در هفته های اخیر. تحت ریاست بچه از رهبر گله حج و جایی که اولین بار مسئولیت دارد ، و گزارش به رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و معاون حج و جایی که واحد اول پس از سفر به عراق مورد بررسی قرار گرفت.

معاون اولین خانه ای است که سازمان حج مقدس اخیراً از سوی ستاد تأیید شکوه ملی برای راه اندازی هوا ، سفر به حرم مطهر در عراق اعلام کرده است ، اگرچه هنوز مرکزی به عنوان واکنش نشان نداده یا وضعیت رسمی ندارد. سفیر ایران در عراق و معاون حج و اولین واحد و سازمان در امور مربوط به عراق و رایزن فرهنگی ایران همچنین با وزیر فرهنگ ، جهانگردی و آثار باستانی عراق دیدار و یک پیش نویس یادداشت تفاهم برای مسافران عراقی پیچیده مونتاژ.

پیش از این ، مردی با صحبت با سعید خطیب زاده ، وزیر امور خارجه ، در پی سفر به بغداد در ماه ژوئن ، توافق نامه های اولیه با ایران را اعلام کرد و این کشور پروتکل های بهداشتی را تکرار و محدود کرد.

حجت الاسلام مسلمین رحمانی وال ، معاون رئیس حج و جایی که واحد اول ، که همچنین در مورد قسمت های اخیر شورای برنامه ریزی و هماهنگی عراق سفر حج سازمان بعثت با هدف بازیابی راه خود صحبت می کند اولین خانه ای که در آن مقدس و امضای حج ایران برگزار می شود محدود است و باید در هفته های آینده چیزی اعلام شود.

علیرضا رشیدیان ، رئیس حج و اولین واحد آن ، و گفت: “هر دو طرف منجر به مفاد آخرین رایزنی ها می شوند و دشمنان خود را در تهران برگزار می کنند.”

حجت الاسلام والمسلمین احمد ، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ، که در هماهنگی اقدامات انجام شده در داخل کشور مراسم اربعین ، و افزود ، “بیت المقدس جدید و هماهنگی ها در گروه فعال در عراق و در از این بابت میزبان در روزهای آینده صحبت خواهد کرد. “طرف ، سه گروه از عراق وجود خواهد داشت و هنوز در جلسات مشترک تعامل دارد.

وی گفت: فرآیندهای مشترکی که 300 سال تشکیل شده و خدمات اربعین حسینی را به تعداد روزافزون برای گردشگران فراهم می کند ، افزودن این برای ایران ، عراق و تشویق مشترک مهم است. در سال 1940 ، بیش از یک میلیون خانه ارتباطات ایرانی در عراق اسکان داده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب – نماینده ولی فقیه در امور حج در ابتدا – و در مورد مناسک حج صحبت کرد و از غیبت زائران ایرانی در این مراسم ، با وجود پیگیری های ارتش ابراز تأسف کرد.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا