حوادث

بررسی انبارهای امدادی هلال احمر/ ترمیم موجودی ۲ انبار برای آمادگی در برابر سیل

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال آبگرفتگی در چهار استان جنوبی در اواخر هفته جاری، خواستار تجدید نظر در کمک های انبار هلال احمر در سیل شد. – استان های آسیب دیده و استان های تعیین شده آنها و موجودی انبارها که باید بازسازی شوند.

مهدی ولی پور در گفت وگو با تی تی آنلاین. وی در خصوص فعالیت های سازمان امداد و نجات هلال احمر با توجه به احتمال وقوع سیلاب در چهار استان سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و هرمزگان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی احتمال آبگرفتگی در این مناطق وجود دارد. چهار استان تا آخرین روزهای این هفته. البته در چند روز گذشته شاهد وقوع سیلاب بودیم که امدادگران به بیش از 300 نفر امدادرسانی کردند و برای بیش از 100 نفر فرصت فراهم کردند.

وی با بیان اینکه به محض اعلام طوفان قرمز دستور امدادگران کمک و تجهیزات امدادی در جایگاه حاضر می شود، گفت: در این راستا بالگردهای امدادی نیز در ایستگاه حضور داشتند. همچنین یکی از اقدامات پس از هشدار طوفان، بررسی موجودی انبارهای ذخیره در استان های مذکور و همچنین در برخی استان ها می باشد.

ولی پور با بیان اینکه در این گونه اقدامات تضمین می شود که پشتوانه موجودی اقلام مورد نیاز در انبارها بازیابی شود، گفت: با بررسی های انجام شده از انبارهای پشتیبان موجودی در کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان معین و هرمزگان مرمت شد. خوشبختانه در انبارهای سایر استان ها مشکلی وجود نداشت.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشورمان تمرکز کامل نیروها بر امداد و امداد را بیان کرد و گفت: خوشبختانه تلفات زیادی براثر سیل نداشتیم و بحمدالله تلفات جانی نداشتیم. با این حال امدادگران هلال احمر تمرکز کامل دارند.

این مقاله را بخوانید: هشدار در مورد سیل و سیل

وی همچنین به شهروندان هشدار داد تا پایان هفته جاری در اطراف رودخانه ها و مسیل ها ننشینند و هشدارها و توصیه های سیل را جدی بگیرند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا