اجتماع و خانواده

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امینی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع اقتصاد عمومی پزشکی قانونی استان تهران می رساند، بلافاصله پس از دستور دادستان محترم تهران برای رسیدگی ویژه به این پرونده، ایشان همکاران متخصص این سازمان را اعزام و در بیمارستان و در جریان تشکیل معاینه دقیق قرار دادند. با فرماندهی ویژه، خبر فوت وی دریافت شد. با اطلاع از فوت متوفی و ​​بنا به دستور مقام محترم قضایی، تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان پزشکی قانونی تشکیل و پس از انتقال جسد متوفی به سالن مرکز تشریح و آزمایشگاه تشخیصی استان تهران. معاینهی جسمی. و کالبد شکافی بر روی جسد متوفی انجام می شود.

در این مورد بررسی دقیق و کامل در معاینات و کالبد شکافی و کلیه معیارها و نشانه ها برای تعیین علت فوت، معاینه خارجی و اعضای بدن انجام و نمونه های لازم گرفته شد. از بافت ها و اندام های احشایی بدن و به آزمایشگاه های تخصصی فرستاده می شود که با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی، محتویات پرونده بیمارستان و سوابق پزشکی، اولین نتایج آزمایش های ارسالی به دست می آید. و همچنین جهت اخذ برنامه ویژه رشته های مورد نظر در قالب کمیسیون ویژه پزشکی که از سوی دادستان محترم صادر گردیده و به همت اداره کل، پزشکی قانونی استان تهران تشکیل گردید. متعاقبا برای مشخص شدن پرونده انجام خواهد شد. فوت و موضوع به مرجع قضایی مربوط ارسال می شود.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای بود که چهارشنبه گذشته توسط نیروهای امنیتی ارشاد بازداشت شد و گزارش شد که این حمله همان روز در بازداشت ماموران بازداشتگاه تهران انجام شده است. وی بعدازظهر جمعه در بیمارستان کسری بر اثر کما درگذشت.

روز پنجشنبه پلیس تهران با تایید سکته قلبی مهسا امینی توسط یکی از ماموران پلیس، توضیح داد: این خانم برای توضیح و آموزش به یکی از ادارات کلانتری تهران معرفی شد و ناگهان به او راهنمایی شد. ناگهان مشکل قلبی داشت.»

رئیس جمهور که در اجلاس شانگهای در ازبکستان شرکت خواهد کرد، به وزیر کشور دستور داد تا حادثه مرگبار مهسا امینی را پیگیری کند.

پیکر مهسا امینی امروز در سقز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر اعضای خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع زیادی از مردم و تعدادی از مسئولین شهرستان سقص نیز حضور داشتند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا