حوادث

بروز یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران

معاون مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: اطلاعات ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران نشان می‌دهد که امروز (۲۰ دی‌ماه) کمینه دمای هوا در چهار ایستگاه هواشناسی  استان به زیر صفر درجه رسیده و یخبندان رخ داده است.

بروز یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران

آفتاب‌‌نیوز :

محمد اصغری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بارندگی‌ در ایستگاه‌های هواشناسی تهران اظهار کرد: سردترین دماهای امروز(۲۰ دی) استان به ترتیب از  ایستگاه توچال با مقدار ۷- درجه، فیروزکوه ۶.۳- درجه، ایستگاه سنجش آلودگی فیروزکوه ۰.۳- و ایستگاه آبعلی تهران ۰.۲- درجه سلسیوس گزارش شده استهمچنین کمینه دمای هوا در دماوند امروز به صفر درجه سلسیوس رسیده است.

معاون مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: از بعدازظهر پنجشنبه تا بعدازظهر جمعه(۲۱ تا۲۲ دی) بارش برف، وزش باد، مه گرفتگی، کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال وقوع بهمن در مناطق مرتفع استان تهران انتظار می‌رود.  این شرایط اثرات مخاطره آمیزی همچون لغزندگی زمین به‌ویژه در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف و کاهش دید را در پی دارد.

وی ادامه داد: از دیگر مخاطرات جوی پیش رو می‌توان به احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، کولاک برف و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل  اشاره کرد.

به گزارش سازمان هواشناسی کشور، اصغری در پایان توصیه کرد: در این شرایط از سفرهای غیر ضروری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر خودداری و از فعالیت کوه نوردی و جابه‌جایی عشایر پرهیز شود علاوه بر آن خودروهای مناطق سردسیر مجهز به وسایل زمستانی شوند و از فعالیت‌های عمرانی پرهیز شود. آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌روها از دیگر توصیه‌ها برای مواجهه مناسب برای شرایط پیش رو است.

انتشارات مقالات حوادث

نویسنده حوادثی هستم که با دقت و دقت بسیار بالا می‌توانم اخبار را ارائه دهم. هدفم ارائه اطلاعات صحیح و قابل اعتماد است.
دکمه بازگشت به بالا