فرهنگ و هنر

برپایی ۲۰ موکب گلستانی برای خدمت به زائران اربعین

تی تی آنلاین/گلستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان از برپایی 20 موکب از گلستان برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی عراق خبر داد.

سید علی مهاجر عصر امروز چهارشنبه 2 شهریور ماه در حاشیه پنجمین اجلاس ستاد اربعین استان در گلستان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال 20 موکب برای خدمت رسانی به اربعین حسینی از گلستان به عراق اعزام می شوند. خارجی ها

وی افزود: موکب ها در عراق در چندین اداره که وظیفه اعزام و اطعام زائران را بر عهده دارند فعال هستند و برخی موکب ها نیز زباله های نجف را در کربلا جمع آوری می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی رئیس جمهور گلستان با بیان اینکه تاکید رهبری و ستاد اربعین استان بر موکب ها و فعالیت های مرتبط با اربعین است، اظهار داشت: خودجوش و مردمی بودن این حماسه بزرگ است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد اربعین حسینی است و پلیس فقط تسهیل کننده است.

مهاجر تاکید کرد: ستاد اربعین استان گلستان با 17 کمیته و 14 ستاد شهری در افسران کمک، پشتیبانی و خدمات رسانی و همچنین کیفیت موکب ها تشکیل شده است که همگی آماده تحقق این امر هستند.

وی هماهنگی، همکاری و تعامل همه طرفین را از اولویت ها و نیازهای ستاد همیاری و ستادی دانست و هشدار داد: این نگاه موجب تسریع و بهبود روند کار می شود، در ستاد اربعین خدمات و امکاناتی که قرار است به آنها ارائه شود. ارائه شود. دولت باید طبق این نظر راهپیمایی ها را ترتیب دهد و زودتر برگزار شود.

رئیس ستاد تشکیل ستاد گلستان در گفت و گو با خبرنگاران همچنین اعلام کرد: کمیته اسکان و اطعام اربعین استان گلستان برای بیست موکب مجوز صادر کرد که از این تعداد 19 موکب در عراق و یک موکب در مرزهای مهران است. خدمت به زائران امام حسین علیه السلام

صفر معراجی افزود: ابتدا موکب در کاظمین انجام شد تا زائرانی که به منظور زیارت به سامرا می روند، شب ها در این مکان اقامت کردند.

وی با بیان اینکه امسال یک موکب به تنهایی برای پاکسازی و پاکسازی مسیر زائران امام حسین(ع) فعالیت می کند و موکب دیگری نیز توسط ماموران زائر در حال انجام است. خارجی ها زمانی که در عراق هستند می توانند از خدمات این موکب ها بهره مند شوند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا