عمومی

برگزیدگان چهلمین جشنواره تئاتر فجر

تالار وحدت شامگاه سه‌شنبه (۲۸ بهمن) مصادف با سالروز ولادت حضرت علی (ع) جشن چهلمین جشنواره فجر را در تئاتر بین‌المللی برگزار می‌کند.

در این مراسم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری وزیر امور هنری وزارت فرهنگ و حکومت اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین مسافر آستانه دبیر رویداد تئاتر فجر XL، رضا بصیرت، مدیر اجرایی انجمن هنرمندان و صنعتگران، ایرج راد، مدیر درمان خانه هنر و صنعتگران در گروه نمایش امروز حضور دارند.

پس از پایان مراسم، در حضور مدیران، قضات و داوران بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر فجر، برگزیدگان مورد بررسی قرار گرفتند.

جایزه سرباز ملی

در ابتدای مراسم تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف تئاتر بین‌المللی چهلمین فجر، سپری از جایگاه و شخصیت سردار سلیمانی بر منویات مقام معظم رهبری ریخته شد.

سپس محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری معاون امور هنری برای اهدای جایزه سرباز ملی این جشنواره به روی صحنه آمدند.

جایزه ویژه این بخش، بازی فصل های سرد به کارگردانی سمیرا سلطانی به کارگردانی سقز است.

قدردانی از همکاری وزارت بهداشت با تئاتر فجر

محمود سالاری معاون فرهنگی و هنری وزیر ارشاد، قادر آشنا مدیرکل هنر و صنایع دستی و حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور نصرت الله ظفری مدیرکل پشتیبانی و رفاه، محمد هاشمی مدیرکل این جشنواره حضور یافتند. . روابط عمومی و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی از هیئت تقدیر و تشکر.

نصرت الله ظفری، مدیر پشتیبانی و امور بهداشتی وزارت بهداشت به دلیل بیماری عروق ویروس کرونا قلب در این مراسم شرکت نکرد.

رویگری: امیدوارم قهرمانان در جشنواره تئاتر فجر سالانه زندگی کنند

نماهنگ های انقلاب با صدای رضا رویگری، سرود معروف «الله الله» این هنرمند و رضا رویگری هنرمند سابق تئاتر، سینما و تلویزیون برای برگزاری مراسم جشن عروسی به روی صحنه آمدند.

رضا رویگری با حضور محمود سالاری، ایرج راد و هوشنگ توکلی از وی تشکر کرد.

رضا رویگری در سخنانی کوتاه گفت: میلاد امام علی را به همه تبریک می گویم. این جشنواره برای ما ارزش خاصی دارد. امیدوارم هر سال همه تئاترهای تهران و شهرستان دور هم جمع شوند و این روز را جشن بگیرند.

برگزیده ای از ایثار و شهادت

پس از اهدای جوایز بخش جشنواره فجر، جایزه شهید بنیاد با حضور سیاوش طهمورث، سید مرتضی حسینی مدیرکل حوزه هنری بنیاد شهید، مجتبی شاهمرادی مدیرعامل جامعه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان اهدا شد. سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران.

نمایش سنجاق به کارگردانی رضا بهرامی و داستان مصری به کارگردانی اکبر عین به عنوان قطعات برگزیده بخش ایثار و شهادت جشنواره تئاتر فجر چهلم معرفی شد.

رضا بهرامی با دریافت رشوه به شهدا تقدیم کرد و گفت: اگر شهدا نبود، خیلی از ما و خیلی از وزرا اینجا نبودیم.

بودجه جشنواره تئاتر ما 9 میلیارد تومان است اما بودجه فیلم 30 میلیارد است. جای تاسف است که این تئاتر به قول مادر هنر رها شده است. امیدوارم این رویداد فوری در جامعه هنری طنین انداز شود.

پایه گذاری این دو هنرمند توسط شهید ادامه می یابد. اولین فرزند شهید سید جواد حسینی و هنرمند پیشکسوت فردوس حاجیان تجلیل شد.

حاجیان با دریافت این جایزه گفت: اقتصاد خلاق در وزارتخانه دولت جایی ندارد، شورای انقلاب فرهنگی سال هاست در آنجا نشسته است و باید در مجلس جای کار را به جوانان بدهد، اگر قرار است تئاتر به اداره تبدیل شود. ما به یک اقتصاد خلاق نیاز داریم.”

جایزه ویژه شهرداری اصفهان برای «تصویر مصور مظفری»

جایزه جشنواره طنز خندستان شهرداری وحید نفر اصفهان برای کارگردانی داستانی به تصویرگری مظفری دریافت شد.

داستان چند نفر از دوست داشتنی ها به کارگردانی علی بابایی از کرج به ارزیابی منافع اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پرداخته است.

همچنین معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از کهباد تارج و لیلی عاج; دو نمایشنامه‌نویس آشنا منتظر بودند تا کشور داستان‌هایی درباره مسائل اجتماعی بنویسد.

برندگان بخش رادیو تئاتر جوایز برداشت برای “مافه”

برگزیدگان بخش موشک‌های رادیویی مبتنی بر رادیو تئاتر در مقابل داوران این بخش جواد پیشهور، ایوب آقاخانی، بهرام ابراهیمی، فریدون محرابی و سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی و پارلمانی برگزیدگان این بخش بودند. افسران دوک.

نرگس موسوی پور برای اجرای نمایش طنز پخش شده و ضیافت پرندگان مهاجر دیپلم افتخار و جایزه سکه در بخش تولید دریافت کرد.

مجید آینه در نمایش خاطره انگیز طنز رادیویی کافه موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد.

بهرام سروری نژاد برای بازی در یک برنامه طنز رادیویی موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به الهه علیزاده برای بازی در برنامه رادیویی مافه و مریم معروف برای بازی در برنامه طنز رادیویی کافه اهدا شد.

زهرا اسماعیلی در رشته ماکت دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای مافه برای نویسندگی رادیو دریافت کرد.

زهرا اسماعیلی برای بازی در نقش مافه موفق به دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی در رشته کارگردانی شد.

اثر برگزیده این بخش که برنده اساسنامه جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی شده بود به برنامه رادیویی زهرا اسماعیلی مافه اهدا شد.

بخش های منتخب از دیگر دسته های اجرایی

پس از پایان مراسم پس از پخش کلیپ با حضور مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی استان یزد جوایزی روی صحنه به مریم معترف و اردشیر صالح پور اهدا شد.

در بخش‌های دیگر از مریم خلیلی برای نمایش هفت تا نه و نیم، مهیار جوادیها برای نمایش رها و عیسی صادقی برای مسخ گیشا شاعرانه به عنوان کارگردان این آثار تجلیل شد.

در تئاتر انتخاب شد سهم پنجم در اختلالات روده مردگان.

بخش سیاست پوشاک:

هادی کیانی در این بخش به نفرات برگزیده جایزه شامل تندیس جشن، دیپلم افتخار و جایزه سکه تزئین روده اموات دریافت کرد.

بخش طراحی نقاشی:

در بخش خیابانی تئاتر، داوران محمدرضا پورعلی و میلاد حسن زاده به دلیل اجرای بی‌خدمت خود به همراه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای هادی کیانی برای تصویر روده‌های مرده تقدیر کردند.

بخش موسیقی:

امیرحسین انصافی، امیرمحمد انصافی، محمدحسین رحیمی و نیما مهدوی نوازندگان آخرین نمایش بودند و جایزه برگزیدگان شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آرین خسروی اهدا شد. دستاوردهای او نمایش باجه تلفن

بازیگر:

در بخش خیابانی تئاتر از سوی داوران انتخاب نشد، اما از آرزو جعفری برای بازی در کفش نمایش، دلارام ترکی برای بازی در نمایش پوف، مارال ایزدبخش برای بازی در نمایش 25 متری آرزو و ساغر کیخا برای بازی در فیلم آشوب.

یک بازیگر مرد؛

در رده مرد از امیرحسین انصافی و امید حمیدی برای بازی در نمایش پایانی تجلیل شد و هادی کیانی برای بازی در نمایش مردگان شمارش روده انتخاب شد.

کارگردان:

سرنوشت در این بخش افشین خدری کارگردانی بازی در باجه تلفن و هادی کیانی کارگردانی داستان Gut Dead Stray، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه سکه بود.

ایده های طراحی:

در این مرحله از افشین خدری در باجه تلفن تجلیل شد و سمیه مهری برای تصویرسازی پایانی به نمایش گذاشته شد و هادی کیانی برای اهدای روده مردگان بی سرپرست به عنوان تندیس فاتح جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی دریافت کرد.

برندگان بخش تئاتر

به داوران این بخش جوایز نفرات برگزیده هیئت و جایزه نقدی و جوایز برگزیده اهدا شد که به برگزیدگان مرحله 10 مرحله، حکم جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد.

طراحی آرایش

در این بخش فرزاد رادفر و عجمان بیژنی نسب مفتخر به انتصاب هملری بیژنی از فسا شدند و محمد مصیبی به عنوان مرد منتخب تهران برای تعیین موضوع برای امکان نمایش معرفی شد.

طراحی حرکت

گاربینه آبجار مفتخر به نمایندگی نهضت تهران عزیز و مجتبی رستمی فر برای اشاره به حرکت افسانه مرثیه ترور ژولیوس سزار توسط اهواز جایزه گرفت.

طراحی نور

محمود کریمی برای توضیح داستان‌های مشهد سوئینی تاد و ایمان نخلستانی به خاطر نشان‌دادن داستان‌های اهواز درباره ترور ژولیوس سزار در اهواز جایزه گرفتند.

طراحی لباس

سارا حسین پور از اهواز برای تزیین داستان «ایلوس سزار» در فکر کشتن ژولیوس سزار تجلیل شد و محاکمه به عجمان بیژنی، نسب و نجمه زارعی جلیانی برای طراحی لباس هملر بیژنی فسا تقدیم شد.

موسیقی

برنده این بخش به ویلیام نیری برای موسیقی بانوی عزیزم از تهران و آرمین سپیدار برای نمایش سوئینی تاد از مشهد اهدا شد.

طراحی صحنه

سیدمهدی موسوی، تبارعلی و شمس از تهران مفتخر به انتخاب امکانات این بازی شدند و مجتبی رستمی فر به عنوان بهترین مرد صحنه نمایش مرثیه قتل ژولیوس سزار توسط اهواز جایزه گرفت.

اعمال

نسرین درخشان زاده برای بازی در نمایش احتمال از تهران و الهام شعبانی برای بازی در نمایش بابا آدم از تهران و نورا هاشمی برای بازی در نمایش بانوی محبوب من از تهران جایزه گرفتند.

بد بازی کردن

این گزارشگر هم اکنون با بازی در نمایش “زندگی سگ مرده” قزوین در رده بازیگری مرد مورد تقدیر قرار گرفته و تینو صالحی با بازی در نمایش “باک” تهران برنده نقش تهران شده است.

نمایشنامه نویسی

در بخش نمایشنامه نویسی، داوران از کهبد تارج سگک از تهران برای نگارش داستان تقدیر کردند و جایزه او را به باقر سروش برای نگارش داستان ارشد بیجار اهدا کردند.

کارگردان

علی شمس از تهران مفتخر به کارگردانی داستان و مجتبی رستمی فر بهترین کارگردانی صحنه برای کارگردانی مرثیه مرگ ژولیوس سزار توسط اهواز شد.

دکمه بازگشت به بالا