بین الملل

بلینکن پس از دیدار با مودی عازم کویت شد/ کمک ۲۵ میلیون دلار آمریکا به هند

در هند ، نخست وزیر مذاکرات دوجانبه با وزیر امور خارجه ایالات متحده در مورد موضوعات مختلف با اهمیت بین دو کشور انجام داد.

بر اساس شواهد نشان دهنده خبرگزاری اسپوتنیک تی تی آنلاین ، وزیر امور خارجه ایالات متحده نوشت که آنتونی چشمک می زند ملاقات عکس خود را در توییتر با نارندرا مودی نخست وزیر هند خارج از این دیدار.

وی نوشت: “من از دیدار با نخست وزیر هند بسیار خرسندم و با تلاش های مشترک برای تعمیق مشارکت همه جانبه بین ایالات متحده و هند مورد بررسی قرار گرفتم.”

وی گفت: “مشارکت و همکاری استراتژیک جهانی بین ایالات متحده و هند مهم است.”

بلینکن تاکید کرد که به همین دلیل نخست وزیر هند به توسعه همکاری های دو کشور در زمینه مقابله با جلال ، مسائل امنیتی منطقه ای و تغییرات آب و هوایی پرداخت.

در اوایل روز ، وی گفت ، واشنگتن 25 میلیون دلار کمک برای حمایت از تلاش ها در تاج هند فراهم کرد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده با ترحم هند ملاقات کرد تا ببیند که مذاکرات دو جانبه هند و اقیانوس آرام در زمینه استعلام و مذاکرات چهار جانبه در استرالیا و ژاپن صورت گرفته است.

چشمک زن گفت: “گروه یک ائتلاف نظامی است.” در پاسخ به س questionالی درباره پاسخ چین به انتقاد از مذاکرات امنیتی چهار جانبه.

وی گفت: “این کار اتحاد برای افزایش ثروت و قدرت آنها در امور یک پرده چهار ذوبی است که روی تاج جمهوری نوشته شده است ، رونق اقتصادی تغییر امنیت هوا و دریا.”

وی افزود 25 میلیون دلاری كه ایالات متحده آژانس توسعه بین المللی تأسیس كرده است از برنامه واكسیناسیون در هند حمایت می كند.

موضوعاتی وجود دارد که گفته می شود با حقوق بشر نیز ملاقات دارند.

بلینکن همچنین از این موضوع و افغانستان اجتناب کرد و گفت: “سرانجام ، اگر او به حقوق افغانستان احترام نگذارد ، و علیه مردم خود مرتکب قساوتی شود و قدرت منزوی شود.”

اما وی با برکناری دیکتاتور بازگشت به کره شمالی ، مجلس را در هند ، کویت ترک کرد.

پیام پایانی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا