بین الملل

بورل: زنان فلسطینی با جانشان بیشترین هزینه را بابت جنگ می‌پردازند

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی با اشاره به حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی به غزه، گفت زنان فلسطینی بالاترین هزینه را بابت جنگ غزه می‌پردازند و جان می‌دهند.

به گزارش تی تی آنلاین، «جوزپ بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشتم مارس در پیامی به مناسبت «روز جهانی زن» گفت: « در روز زن، به زنانی ادای احترام می‌کنم که بیشترین هزینه را برای جنگ غزه پرداختند. ۷۰ درصد تلفات (جنگ غزه) را زنان یا کودکان تشکیل می‌دهند، هر ساعت ۲ مادر کشته می‌شود.»

او در ادامه به اسرای زن صهیونیست اشاره کرد و همچنین گفت «این ارقام یک تراژدی در یک تراژدی عمدتا ساخته دست مردان است که باید متوقف شود.»

پیشتر سازمان ملل اعلام کرد رژیم صهیونیستی در طول پنج ماه حمله به نوار غزه، ۹ هزار زن را به شهادت رسانده است.

«سیما بحوث» مدیر اجرایی امور زنان در سازمان ملل امروز جمعه به مناسبت روز جهانی زن اعلام کرد در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه در طول پنج ماه گذشته، بیش از ۹۰۰۰ زن فلسطینی شهید شده‌اند.

او با اشاره به اینکه زنان بیشترین هزینه را در جنگ‌ها و درگیری‌ها پرداخت می‌کنند، خاطرنشان کرد: این اتفاق در خاورمیانه، هائیتی، سودان، میانمار، منطقه ساحل، اوکراین، افغانستان و سایر نقاط جهان رخ می‌دهد.

به نوشته روزنامه رای‌الیوم، سیما بحوث بر ضرورت برقراری فوری آتش‌بس بشردوستانه در غزه تاکید و اشاره کرد صلح در غزه بدون تحقق عدالت برای همه قربانیان امکان‌پذیر نیست.

همزمان با روز جهانی زن، آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد، روزانه ۶۳ زن قربانی جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه می‌شوند.

از هفتم اکتبر که یورش‌های بی‌امان رژیم صهیونیستی به سراسر غزه بعد از عملیات فلسطینی طوفان الاقصی آغاز شد، نزدیک به سی و یک هزار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که اکثر این قربانیان را زنان و کودکان بی‌گناه غزه تشکیل می‌دهند. حملات صهیونیست‌ها همچنان ادامه دارد و مذاکرات آتش‌بس قبل از ماه مبارک رمضان فعلا به نتیجه نرسیده است.

انتهای پیام  

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا