فرهنگ و هنر

بیانیه‌ای در محکومیت تخریب آرشیو ملی غزه

بیانیه‌ای در محکومیت تخریب آرشیو ملی غزه

سازمان اسناد و کتابخانه ملّی با صدور بیانیه‌ای اقدام «رژیم صهیونیستی» مبنی بر تخریب آرشیو ملّی غزه و کتابخانه اصلی در نوار غزه را محکوم کرد.

به گزارش تی تی آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی هر روز گسترده‌تر شده و مردم جهان شاهد ابعاد تازه‌ای از آن هستند. در جدیدترین اقدام، رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی آرشیو ملی غزه و کتابخانه اصلی در نوار غزه را که حاوی هزاران سند تاریخی و کتاب‌های قدیمی با قدمت بیش از ۱۵۰ سال بوده است مورد تهاجم نظامی قرار داده و نابود کرده است.
 رژیم صهیونیستی بار دیگر چهره کریه و ضدفرهنگی خود را با این اقدام آشکار ساخته است. هدف رژیم جعلی، بی‌ریشه و اشغالگر قدس از نابودی آرشیو مرکزی و کتابخانه شهر غزه که حاوی هزاران مجموعه نوشتاری و شنیداری و ارزشمند تاریخی برای جامعه است، تهاجم به فرهنگ و میراث تاریخی مردم فلسطین و سپس دیگر سرزمین‌های اسلامی است. این گنجینه ارزشمند و بی‌بدیل بخشی جدایی‌ناپذیر از تاریخ و فرهنگ مردم فلسطین است. متأسفانه با آسیب‌دیدن این مرکز بسیاری از اسناد و یادگارهای تاریخی و نیز طرح‌هایی که برای احیای بناهای باستانی و باارزش تاریخی در نظر گرفته شده بود، ازمیان‌رفته است. متذکر می‌گردد: دامنه اقدامات غیرانسانی و ضد فرهنگی رژیم اشغالگر قدس گسترده است و هدف اصلی این رژیم از چنین اقداماتی حذف تاریخ فلسطین و کلیه سرمایه‌های فرهنگی اسلامی از حافظه مردم این کشور و مردم جهان است.
 این اقدام بار دیگر چهره سفاک و جنایت‌کار و غیرانسانی و ضد فرهنگی رژیم صهیونیستی را به جهانیان نشان داد. مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، این اقدام وحشیانه، ضدانسانی و نیز ضدفرهنگی و علمی را محکوم نموده و تأکید می‌کند در صورت عدم برخورد با چنین اقداماتی، به‌زودی این رژیم به بهانه‌های مختلف میراث‌فرهنگی همه جوامع بشری را به صورتی وحشیانه‌تر و گسترده‌تر، هدف عملیات جنایت‌کارانه و خصمانه خود قرار خواهد داد.»

انتهای پیام

انتشارات علوم هنری

با استفاده از کلماتی بازیگوش و خلاق، تصویرسازی واژه‌ها را ترقی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا