اجتماع و خانواده

بیانیه سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران درباره اقدامات انجام‌شده در حوادث اخیر

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدامات انجام شده در حوادث اخیر در کشور اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، بیانیه سازمان نظام پزشکی به شرح زیر است:

همکاران عزیز

اعضای بازگشته مجمع عمومی نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

سلام

با احترام ضمن تشکر از دلسوزی همه شما عزیزان در خصوص موارد اخیر و لزوم اطلاع رسانی اقدامات انجام شده توسط نظام پزشکی و در ادامه با توجه به الزامات نهادها و ارکان مختلف. همانطور که اعضای جامعه پزشکی کشور متذکر شدند، نکات زیر مورد توجه شما قرار می گیرد.

1- پس از درگذشت دلخراش مرحومه سرکار خانم مهسا امینی در روز جمعه 25/06/1401 رئیس سازمان در روز یکشنبه مورخ 27/06/1301 با مشاهده بیمارستان کسری و دیدار با ریاست محترم و مسئول فنی محترم. بیمارستان ها، مراحل بستری و درمان مورد بحث قرار گرفت و پرونده بررسی شد و نظرات افراد حاضر در جلسه استماع شد.

2 – مدیر مقررات در تاریخ 28/06/1301 طی تماس تلفنی با دادستان محترم کل کشور و وزیر امنیت نیروی انتظامی و دبیر شورای تامین ساکنین و معاونت محترم، ابراز نگرانی نمودند. جامعه پزشکی خواستار ایجاد یک سیاست پزشکی شد.

3 – در تاریخ 28/06/1301 طی نامه ای به وزیر محترم کشور طرحی برای کشف دارو با حضور سامانه نظام و نمایندگان انجمن های علمی ذیربط درخواست می شود.

4- در تاریخ 29/06/1301 در جلسه وزیر محترم کشور و معاون محترم ریاست محترم حراست با بیان دغدغه ها و مطالبات جامعه پزشکی مستندات حقیقت یابی تشکیل. کمیسیون وزیر محترم کشور مورد قبول ایشان قرار گرفت.

5. در همان روز 29/06/1401 با توجه به نامه دبیرخانه شورای امنیت ملی برای تشکیل کمیسیون مذکور، از انجمن های علمی خواسته شد تا نماینده انجمن را برای حضور در جلسه معرفی کنند.

6- عصر همان روز (29/06/1301) با حضور نمایندگان انجمن های علمی مذکور و ریاست محترم سازمان پزشکی قانونی، ریاست محترم سازمان نظام پزشکی، معاونت محترم. وزیر بهداشت و درمان و نایب رئیس محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در اولین جلسه ای که در وزارتخانه با حضور دبیر شورای امنیت ملی برگزار شد و کلیه دلایل پرونده و مستندات. پرونده به طور کامل بررسی شده است.

7. پس از انتشار سی تی اسکن مغز منتسب به سرکار خانم امین در تاریخ 29/06/1301 سازمان نظام پزشکی از هیئت رادیولوژی درخواست کرد نظر علمی خود را در مورد یافته های سی تی اسکن اعلام کند.

8- در تاریخ 30/06/1401 طی نامه ای به وزیر محترم کشور بر ادامه کار کمیسیون تا پایان موضوع و همچنین استفاده از ظرفیت عظیم علمی تخصصی تاکید شد. انجمن ها برای دفاع از حقوق مردم.

9. پس از چند تن از اعضای محترم مجمع عمومی نظام پزشکی به رئیس سازمان پزشکی قانونی جهت رسیدگی به صحت و رعایت موازین علمی در پرونده رسیدگی، این درخواست محترمانه عودت داده شد. رئیس سازمان پزشکی قانونی در تاریخ 07/02/1401. مجمع عمومی محترم پاسخ از پزشکی قانونی دریافت شده است.

10- نگرانی چند تن از همکاران در خصوص امکان استفاده غیر درمانی از آمبولانس و حتی حمله به ماموریت آمبولانس در تاریخ 06/07/1301 در مکاتبه با دبیر محترم سیاستگذاری امنیت ملی این سوال بود. انعکاس می دهند و علاوه بر این، در جلسات و تماس های مکرر با نهادهای مربوطه.

11 – نامه‌های چند تن از اعضای محترم جامعه پزشکی و روسای کل رشته‌های پزشکی کشور در خصوص برخی نگرانی‌ها و نگرانی‌ها به رئیس سازمان، رئیس شورای عالی در ادامه می‌آید. و با رئیس مجمع عمومی، رئیس سازمان، رئیس مجمع و مجمع عالی تماس گرفتم و پس از کسب نظر و دستورات و همچنین گزارش زیر جهت ارائه و علاوه بر ارائه مطالب مندرج در نامه در دیدارهای مکرر با مقامات امنیتی، حقوقی و قضایی کشور، در گفت و گو با خبرگزاری رسمی، درخواست ها و نگرانی های خود و مواضع حکومت را به صورت علنی بیان کردند.

12- اگرچه برخی از تفاسیر متن مصاحبه توسط چند تن از همکاران پراکنده شد، اما در این مصاحبه به وضوح بر موارد زیر تاکید شد.

– وقتی خانم پرونده را با تمام صداقت دوست داشته باشید
– درمان کلیه مصدومان در کلیه مراکز درمانی بدون مطالعه
– استفاده از وسایل نقلیه تحویل در راستای وظیفه اصلی
– پیگیری رابطه هم ماهوی جامعه پزشکی با مردم و مطالبات آنان و بیان منطقی اعتراضات آنان.
– لزوم ایجاد فضای امن برای ابراز انتقاد و اعتراض در کشور
– معترضان و منتقدان مدافع تمامیت ارضی کشور و عدم توسعه کشور هستند.
– جامعه پزشکی ضمن ابراز اعتراض و انتقاد، مخالف اخلال و آسیب دولت است.
– استفاده از تجزیه طلبان و اغتشاشگران از این حادثه و انحراف فضای اعتراض مسالمت آمیز غیرقابل قبول و غیرقابل قبول است و لازم است مرز اعتراض و شورش توسط مقامات عالی رتبه جمهوری تفکیک شود.

بنابراین در هیچ جای این مصاحبه به معنای آشوب معترضان نیست.

13- پس از درخواست همکاران مبنی بر پیگیری وضعیت احتمالی جامعه پزشکی جهت بازداشت، طی نامه ای به دادستان محترم کل کشور و در تماس های فراوان با رئیس سازمان با مقامات مختلف امنیتی و قضایی. . موضوع پیگیری شد

14 – در شورای عالی سازمان نظام پزشکی (7/7/1301) و همچنین در گروه تاریخی- پزشکی انجمن های علمی (20/07/1301) گزارشی از اقدامات واصله و پرونده های ذکر شده. توسط رئیس سازمان به اعضای فوق العاده اطلاع داده شد.

15. کلیه موارد فوق باید در زمان تشکیل مجمع عمومی سازمان به طور کامل و مستند باشد.

جنبه های عمومی نظام پزشکی

07/30/1401″

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا