بین الملل

بیانیه مشترک 9 کشور با ادعای “نقض حقوق زنان” در ایران

در بیانیه مشترک این 9 کشور که از سوی کاخ سفید رسمی منتشر شده، تاکید شده است: وزرای امور خارجه کشورهای عضو «انجمن بین المللی اقدام برای آزار جنسی آنلاین» به «چیست» خشونت گسترده توجه دارند. علیه زنان و دختران ایرانی در پی مرگ دلخراش مهسا.» صدا می زنند «امین، خواستند.

در این بیانیه ادعا شده است: از آن زمان تاکنون مقامات ایرانی به سرکوب معترضان و ورود آنها ادامه داده اند. زنان و دختران با آزار و اذیت آنلاین مقامات ایرانی و سازمان های آنها مواجه شده اند زیرا آنها خواستار احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی هستند. ما شورشیان را در پلتفرم های دیجیتال و با اعمال محدودیت بر اینترنت، سرکوب دائمی محکوم می کنیم.

9 کشور این بیانیه را به پایان رساندند: ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که فوراً در همکاری با شرکت‌های فناوری به ما بپیوندند تا تمام تلاش خود را برای دسترسی زنان و دختران به اطلاعات آنلاین انجام دهند. این شامل اصول و راهبردهای پویا برای مقاومت در برابر سوء استفاده از پلتفرم های آنها برای تهدید، آزار و اذیت و ساکت کردن زنان و دختران ایرانی است. کشورهای عضو «انجمن بین‌المللی اقدام برای آزار جنسی آنلاین» به زنان و دختران ایرانی کمک می‌کنند و برای یافتن راه‌هایی برای حمایت جهانی از زنان برای بیان آزادانه و ایمن حقوق خود – چه آنلاین و چه آفلاین، همکاری می‌کنند.

310310

دکمه بازگشت به بالا