حوادث

تاجر اینستاگرامی، آس و پاس از آب درآمد

رئیس پلیس فتوا از دستگیری مردی خبر داد که رهبری یک تاجر موفق در کلاهبرداری های فضای مجازی را بر عهده داشت.

به گزارش تی تی آنلاین داوود معظمی گودرزی در این باره گفت: در مقطعی شهردار پلیس فتای تهران گزارش داد که در اینستاگرام گزارش داده مردی را پیدا کرده است که به قصد سرمایه گذاری روی او خود را تاجری موفق معرفی کرده است. در کسب و کارهای بزرگ در فضای مجازی. اما او کلاهبرداری شده است.

وی ادامه می دهد: وی همچنین گفت که متهم در جزئیات آشنایی خود گفته است که در حال بررسی موضوع است، زیرا با متهم بسیار خوش زبانی دیدار کرده و روابط عمومی داشته است. متهم خود را تاجری مرفه و با نفوذ در میان سران سرمایه داری و شاکی معرفی کرد و گفت که می خواهد به سرمایه گذاری ایمن و خطرناک کمک کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

بنا به فتوای رسمی خواهان ادامه داد: د به گفته خواهان مدتی پس از آشنایی با متهم، با دریافت کمتر از 500 میلیون دلار پیشنهاد شرکت در یک ماجرای بزرگ اینستاگرامی دیگر با خواهان را داده است. این برای چند ماه شاکی نیز این پیشنهاد را پذیرفت، اما پس از واریز وجه به متهم، متهم به خاموش کردن تلفن همراهش شد و پاسخی نداد.

معظمی گودرزی با بیان اینکه بلافاصله گروهی از مأموران کلانتری فتای سرگرد تهران در دستور کار وی قرار گرفتند، گفت: وی در یکی از مناطق جنوب تهران دستگیر و به همراه مقام قضایی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد. دفاتر مرکزی

وی با اشاره به بازجویی از متهم گفت: این مرد تحت بازجویی قرار گرفت و مشخص شد وی هیچ گونه تجارت و دارایی مالی خاصی ندارد. در بازجویی ها، این مرد به استفاده از اینستاگرام برای کلاهبرداری از تاجر اعتراف کرد. در این خصوص وی برای رسیدگی به این جنایت به دادسرا اعزام شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا