اجتماع و خانواده

تاکید امیرعبداللهیان بر تسهیل حضور هرچه موثرتر زنان دیپلمات در جایگاه‌های مدیریتی

به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت «روز زن» مراسم ویژه ای با حضور وزیر امور خارجه و با حضور نمایندگان، کارشناسان و کارکنان این بانوی برگزار شد. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در این مراسم وزیر امور خارجه ضمن ادای احترام به میلاد باسعادت حضرت صدیقه کبری (س) این فرخنده را به نام روز زن نامگذاری کرد. “در کشور ما ارزشمند و محترم است.

امیر عبداللهیان با مروری بر برخی از ویژگی های بارز حضرت فاطمه (س) و معرفی جایگاه آن حضرت در نقش اصلی زن در جامعه و خانواده، حرکت زنان ایرانی را در مسیر تعالیم حضرت مریم خواند. دو جهان برای حرکت مترقی و مسابقه با زنان در ایران اسلامی.

در ادامه، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تشریح نگاه دیپلماتیک کشور به زنان وزارت امور خارجه، نقش دیپلمات های زن را در معرفی توانایی ها، توانمندی ها و جایگاه «زنان ایرانی» دانست. وی تاکید کرد: این امر در عرصه بین المللی و رویکرد وزارت امور خارجه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بر تشویق و تسهیل حضور موثرتر و چشمگیرتر سفیران زن در پست های کنترل داخل و خارج از کشور تاکید کرد.امیرعبداللهیان بر تسهیل حضور سفیران زن در پست های مدیریتی تاکید کرد

در این مراسم محمد فتحعلی معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه با تبیین آموزه های آسمانی زندگی پربرکت حضرت فاطمه (س) بر لزوم معرفی جایگاه زنان مسلمان و بهره مندی سایر جوامع تاکید کرد. از این دکترین ها

مدیر اداری و مالی وزارت امور خارجه بر آن شده تا بخشی از منابع اداری وزارت امور خارجه را در اختیار کارمندان زن وزارت امور خارجه قرار دهد.

در ادامه این مراسم چند تن از بانوان وزارت امور خارجه به ارائه نظرات و پیشنهادات اداری خود پرداختند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا